Otel

Tümü

Batuhan Harputlu “2020’de doğru bir sınav verdik, bu durum bize 2021 için referans olacak”

Batuhan Harputlu “2020’de doğru bir sınav verdik, bu durum bize 2021 için referans olacak”

Antalya’nın Belek bölgesinde yer alan Alva Donna Exclusive Hotel & SPA'nın Genel Müdürü Batuhan Harputlu, 2020 turizm sezonunu değerlendirerek 2021 beklentilerini Tourism Today’e açıkladı. Harputlu, Alva Donna Exclusive Hotel & SPA’nın 2021 hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini de söyledi.

Tourism Today - Tuncay SEVİN

“Aşı ve test belirleyici olacak”
2021 sezonu için temel belirleyici faktörün aşı ve ülkelerin bu aşılamayı vatandaşlarına ulaştırabilme kabiliyetlerinin belirleyici olacağını söyleyen Batuhan Harputlu, “2021 sezonu zaten baz etkisiyle 2020 sezonundan daha iyi olacaktır ancak burada önemli olan aşılama, PCR testlerin yaygınlaşması ve seyahat öncesi yapılması zorunluluğunun turizm beklentilerinin güçlenmesinde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum” dedi.

“2020, 2021’e referans olacak”
“Bildiğimiz üzere 2020 sezonu bir bilinmezlik ile başlamıştı ancak ilerleyen dönemde görüldü ki ülke ve tesisler olarak dersimize çok sıkı çalışmışız, bu bizi tercih eden ülke vatandaşları içinde bir güven unsuru oldu” diyen Harputlu, “2020 sezonunda doğru bir sınav verdiğimizi düşünüyorum ve bunun 2021 sezonu için referans olacağına inanıyorum. Bizim tesis olarak tüm kısıtlama ve tedbirlere rağmen tatminkar doluluk oranlarıyla Noel ve Yılbaşı operasyonlarını gerçekleştirmemiz sezon için öngörülerimizin yükselmesine sebep oldu” şeklinde konuştu.

“Tatil yapmak ve eğlenmek istiyorlar”

Batuhan Harputlu, dünyanın son 1 yılda ciddi bir değişimden geçtiğini söyledi. Harputlu: “Ülkeler kapandı, insanlar evlerinden işlerini yürütüyorlar ancak sosyalleşmek, tatil yapmak, eğlenmek ve 1 yıldır yaşanan kısıtlama ve kapanmalardan bir süreliğine de olsa kurtulmak istiyorlar. Tüm bunlar öngörülerimizi güçlendiren bir faktör” dedi.

“Eğitimlerimize aralıksız devam ediyoruz”
Harputlu, Alva Donna Exclusive Hotel & SPA’nın 2021 sezon hazırlıklarına da değindi. 2021 hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Harputlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sezonda uyguladığımız tüm Covid-19 önlemlerimizi eksiksiz devam ettiriyoruz. Tüm bunlara ilave olarak personel eğitimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Ağırlıklı hizmet verdiğimiz BDT pazarında tesisimize yoğun talep var.

“2021 sezonuna inancımız tam”
Sezon programları ve konseptleri hakkında tüm hazırlıklarımızı Aralık ayı itibariyle web sayfamızda, sosyal medyada ve acentalarla paylaştık. 2021 sezonuna inancımız tam ve en kötünün geride kaldığına inanıyoruz. Tüm turizm camiasına mutlu yıllar ve hayırlı sezonlar diliyorum.”