Beyaz cennet Pamukkale, ışıklandırılacak

Beyaz cennet Pamukkale, ışıklandırılacak

Denizli'de Pamukkale Belediye Başkanı AK Parti'li Avni Örki, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale travertenlerinin aydınlatılması konusunda proje hazırladıklarını belirterek, "Mimari aydınlatma ile Pamukkale'nin gecesi başka, gündüzü bir başka güzel olacak" dedi.

Belediye meclisinin ocak ayı ikinci oturumunda konuşan Başkan Örki, meclis üyelerine, beyaz travertenleriyle dünyaca ünlü Pamukkale ve kırmızı suyuyla ünlü Karahayıt'ta yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Bir dizi temaslar için Ankara'ya gittiğini belirten Örki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlıklarını ziyaret ettiğini kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yaptığı görüşme sırasında Pamukkale ve Karahayıt ile ilgili taleplerini ilettiğini ifade eden Örki, "Pamukkale travertenlerinin aydınlatılması konusunda yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüşmeler yaptık. Milyarlarca liraya mal olacak bu projenin sezona yetiştirilmesi de gündemde. Mimari aydınlatma ile Pamukkale'nin gecesi başka, gündüzü bir başka güzel olacak. Bu konularda bakanlığımızdan destek istedik" dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!