Bir ilk

Bir ilk

Bildiğiniz gibi turizm sektörünün kamu ayağında uzun yıllar, özel sektör ayağında ise yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum. Sektörün hafızalarından biri sayılabilirim....

Bildiğiniz gibi turizm sektörünün kamu ayağında uzun yıllar, özel sektör ayağında ise yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum. Sektörün hafızalarından biri sayılabilirim.
Uzun yıllardır hep konuşulan ve bir türlü gerçekleşmeyen bir dilek vardı. Turizmin aktörleri bir arada çalışsın, tanıtım yapsın denirdi. Bu dilek fuarlardaki zorunlu birlikteliğin dışında bir türlü gerçekleşmezdi. Belki organizasyonların yapısı engeldi, belki egolar engeldi, belki inisiyatifsizlik engeldi. Engelleri saymak kolay.Ancak her alanda olduğu gibi turizm alanında iddialı olmak, krizler karşısında hem pazarı çeşitlendirmek hem de pazarı genişletmek amacıyla tüm aktörlerin birlikte çalışması gerekmektedir. Bilindiği gibi Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) olarak çeşitli etkinlikler yaptık ve hep otelcilerle birlikte yaptık. Acenta ayağını bir türlü sağlayamadık. Dünyanın iştahını kabartan Hindistan’da 2012 yılında Mumbai, Banglore, Chennai, Haydarabat ve Yeni Delhi’de “Düğün-Golf-Balayı” temalı roadshowumuz oldukça ilgi gördü. Her sene yapmak istememize karşın burada yazmak istemediğim nedenlerden ötürü yapamadık. Ancak bu yıl bir mucize oldu TÜRSAB tarafından organize edilen etkinliğe Bakanlığa yaptığımız başvuruyla kabul edildik. İlk defa Kültür ve Turizm Bakanlığı-TÜROFED-TÜRSAB-THY birlikte Hindistan’a gittik. Ne kadar heyecan verici değil mi? “Hepsi bir arada”5 Ekim 2015 tarihinde Mumbai Leela Hotel’de  Mumbai Başkonsolosumuz Erdal Sabri Ergen’in, 7 Ekim 2015 tarihinde  The İmperial Hotel’de Yeni Delhi Büyükelçimiz Burak Akçapar’ın katılıp destek verdiği çalışmamızı yoğun katılımla gerçekleştirdik.Ekinliğe ülkemizden 10’un üzerinde seyahat acentası, 4 otel  ve TÜROFED, TÜRSAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve THY yetkililerinden  oluşan bir heyetle katılım gösterdik.Çalışmalarımız haberlere yansıdı, ama iki yönlü oldu. TÜROFED’den gelen haberlerde konu adil bir şekilde katılımcıları duyuruldu. TÜRBAB’dan gelenlerde ise TÜROFED ismi yoktu.Umarım yeni dönemde böyle heyecanlı işleri genişleterek yaparız.Esen kalın.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!