Bir tur operatörü daha iflas etti

Bir tur operatörü daha iflas etti

Alman tur operatörü Tour Vital Touristik, mali sıkıntıyı aşamadığını belirterek iflasını isteyeceğini açıkladı.

Thomas Cook'un iflasının seyahat sektöründe yarattığı sarsıntı dinmeden, bir tur operatörü iflası haberi daha geldi. İflasın adresi bu kez Almanya oldu.Thomas Cook’un İngiltere’deki merkezinden sonra Almanya, Hollanda, Fransa, Belcika ve Polonya’daki birimleri de peş peşe iflaslarını açıkladı. Bunu Adriye ve XL havayolları izledi. Bu iflaslara son olarak Almanya’dan bir tur operatörü daha eklendi.Piyasa koşulları bizi iflasa zorladıTour Vital Touristik’ten yapılan açıklamada piyasa koşullarının kendilerini iflaslarını istemeye zorladığı belirtilerek; bu konuda yasal işlemlere başvurulduğu belirtildi.Köln'deki bölge mahkemesine yapılan başvurunun kabul edilmesiyle, talebin kabul edilerek şirketin iflas süreci için yönetim atandığı belirtiliyor.Köln merkezli Tour Vital, 2011’de Thomas Cokk’a katılmış, daha sonra 1 Ekim 2018’de Hollandalı yatırım grubu Nimbus’a satılmıştı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!