Bir tur operatörü daha iflas etti

Bir tur operatörü daha iflas etti

Bir tur operatörü daha iflas etti

03 Ekim 2019 Perşembe

Alman tur operatörü Tour Vital Touristik, mali sıkıntıyı aşamadığını belirterek iflasını isteyeceğini açıkladı.

Thomas Cook'un iflasının seyahat sektöründe yarattığı sarsıntı dinmeden, bir tur operatörü iflası haberi daha geldi. İflasın adresi bu kez Almanya oldu.

Thomas Cook’un İngiltere’deki merkezinden sonra Almanya, Hollanda, Fransa, Belcika ve Polonya’daki birimleri de peş peşe iflaslarını açıkladı. Bunu Adriye ve XL havayolları izledi. Bu iflaslara son olarak Almanya’dan bir tur operatörü daha eklendi.

Piyasa koşulları bizi iflasa zorladı

Tour Vital Touristik’ten yapılan açıklamada piyasa koşullarının kendilerini iflaslarını istemeye zorladığı belirtilerek; bu konuda yasal işlemlere başvurulduğu belirtildi.

Köln'deki bölge mahkemesine yapılan başvurunun kabul edilmesiyle, talebin kabul edilerek şirketin iflas süreci için yönetim atandığı belirtiliyor.

Köln merkezli Tour Vital, 2011’de Thomas Cokk’a katılmış, daha sonra 1 Ekim 2018’de Hollandalı yatırım grubu Nimbus’a satılmıştı.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN