Booking.com’dan yılın ikinci çeyreğinde 213 milyon oda rezerve edildi

Booking.com’dan yılın ikinci çeyreğinde 213 milyon oda rezerve edildi

Seyahat hizmeti şirketi Booking Holdings Inc yılın ikinci çeyreğinde gelirlerinin yıllık yüzde 9.0 artışla 3.9 milyar dolara ulaştığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada ikinci çeyrekte hisse başına kazançların da yıllık yüzde 11 artışla 22.44 dolara yükseldiği belirtilirken, dönem alt gelirinin ise 2018’in ilk üç ayına göre bir değişim göstermeyerek 979 milyon dolar olduğu açıklandı.

Bu dönemde ayrıca Booking üzerinden kiralanan oda sayısı yüzde 12 artışla 213 milyona, araba kiralama sayısı yüzde 1.2 artışla 21 milyon adede ve uçak bileti satışları da yüzde 2.4 artışla 2 milyon adede yükseldi.

Booking CEO’su Glenn Fogel, konuyla ilgili şu yorumu yaptı: “Yaz seyahati sezonuna sağlam bir şekilde başlayarak Booking Holdings güçlü bir sezonu daha geride bıraktı. Küresel kapsamda konaklama işimiz, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artışla ikinci çeyrekte 213 milyon oda rezerve edildiğini gördü.”

Gelişmelerin ardından açılış öncesi işlemlerde Booking hisseleri yüzde 5.11 yükseldi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!