Bu Otelin Geceliği 1 Dolar Ancak Her Adımınız Youtube'dan İzleniyor

Bu Otelin Geceliği 1 Dolar Ancak Her Adımınız Youtube'dan İzleniyor

Japonya'da Asahi Ryokan isimli bir otel, kendine yeni müşteriler çekmek için sıra dışı bir yönteme başvurdu.

Büyük annesine ait olan oteli işleten 27 yaşındaki Tetsuya Inoue, odalardan birini Youtube'da canlı yayına açtı. Otele gelen İngiliz bir seyahat severin otelden canlı yayın yapmasından esinlenen Inoue, otelin eski olduğunu ve bu nedenle yeni bir iş modeline ihtiyaç duyduklarını belirtti. Otelin ucuz bir semtte yer aldığını söyleyen Inoue, herkesin konuşacağı özel bir şey yaparak otelin değerini arttırmaya karar verdi. Otelin 8 numaralı odasını YouTube'da canlı yayına koyan Inoue, odada konaklamak isteyenlerden ise gece başına 1 dolardan çok daha az bir meblağ alıyor. 8 numaralı odada konaklayan misafirler, konaklama boyunca YouTube'dan canlı olarak yayınlanıyor.Her ne kadar YouTube'da canlı yayına çıkmayı kabul etmiş olsalar da misafirlerin gizliliğine de önem veriliyor. Banyoda kamera bulunmamasının yanı sıra canlı yayında da ses kullanılmıyor. Böylece misafirler telefon görüşmelerini ya da odada gerçekleşen konuşmaları gizlilik içinde gerçekleştirebiliyor. Şimdilik otelin, 8 numaralı oda özelinde para kaybetmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak YouTube kanalındaki popülerliğin artmasıyla birlikte otel, kanala reklam alabilecek. Şu anda 5 binden fazla abonesi bulunan One Dollar Hotel kanalının, videolarının da 5 bine yakın izlenme aldığını ekleyelim.Eğer siz de diğer misafirler gibi uyurken YouTube'da canlı yayına çıkmaktan çekinmiyorsanız, Japonya'nın Fukuoka şehrini ziyaret ederken Asahi Ryokan'ı tercih edebilirsiniz. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!