as

Bu plajdan bir çakıl taşı almanın cezası 7 bin 500 TL

Bu plajdan bir çakıl taşı almanın cezası 7 bin 500 TL

05 Kasım 2019 Salı

Yetkililer ve çevreciler sahilden kum ve taş çalmanın çevre üzerinde ciddi etkilerinin olduğunu söylüyor

Galler'deki popüler bir plajdan hatıra amaçlı çakıl taşı alanlar bin pound (yaklaşık 7 bin 500 TL) ceza tehdidiyle karşılaştı.

Amroth plajında taş çalanlar hakkında soruşturma açılabileceği uyarısında bulunan bir tabelada şu ifadeler yer alıyor:

"Bu plajdaki taşlar, Amroth'un yaşamsal deniz savunmasının parçasıdır. Çalmak suçtur. Bu suçu işleyenler doğabilecek sonuçlardan sorumludur."

Galler'in 1949 tarihli Kıyı Koruma Kanunu’na göre, halka açık plajlardan taş çalanlar bin pounda kadar para cezası alabiliyor.

Yetkililer tabelanın kendilerine ait olmadığını söyleyerek, levhanın yerli sakinlerden biri tarafından plaja konulmuş olabileceğini belirtti.

Pembrokeshire Kent Konseyi’nden Len Mullins bu mesajı desteklediğini vurgulayarak, çakıl taşlarının sahili korumak için orada bulunduğunun ve bu yüzden çalınmaması gerektiğinin altını çizdi.

Dünyada pek çok sahilden kum ve taş çalındığı ve bunun yerel makamlarla çevreciler için büyük sorun teşkil ettiği biliniyor.Yorumunuz:


Reklam alan 19 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 20 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 21 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN