BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: "KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NA BAKAN DAYANMIYOR"

BÜLENT BÜLBÜLOĞLU:

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, turizm bakanlarının sürekli değişmesini eleştirdi.

Sözcü'de yer alan habere göre Bülbüloğlu, "2013 yılı Ocak ayından bu yana dört turizm bakanı görev yaptı. Bu durum bölge valilerimiz için de geçerli. Bir, iki yılda vali değiştiriyoruz" dedi. AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana toplam Kültür ve Turizm 7 bakanı değişti.Ocak 2013 tarihinden bu yana ise 4 Kültür ve Turizm Bakanı'nın değişmesi dikkat çekti. Yani son 3 senede 4 bakan değişmiş oldu. Türkiye’nin istikrarlı bir turizm politikası olmadığını, sürekli kültür ve turizm bakanı değiştiğine de değinen Bülbüloğlu, “Tam dertlerimizi ve çözümlerini anlatıyoruz ve sonuç alacakken bakan değişiyor, yerine yenisi geliyor. 2013 yıl Ocak ayından bu yana dört turizm bakanı görev yaptı.Bu durum bölge valilerimiz için de geçerli. Bir, iki yılda vali değiştiriyoruz. Devletin bir turizm politikası olmalı ve içinde bizlerin de bulunması gerekir. Bakanlıkla sektör temsilcileri mutlaka birlikte çalışmalı. Krizden çıkabilmek için dokuz eylem planı çıktı" diye konuştu."BİZ DE İHRACATÇIYIZ"Bu sene istenilen seviyede tur satışı gerçekleşmediğini belirten Bülbüloğlu, "Bu seneyi satamadık ki önümüzdeki yıl satılsın. Bu işi çok ciddi ve çok samimi olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı da bu işin içinde olmalı ve bu iş birlikte yapılmalı ki daha omurgalı yürüyebilelim. Biz turizmciler de ihracatçıyız” diye konuştu.Otelimiz verdiğimiz hizmetin yüzde 95’i yerli. Dışardan gelenleri yedirip içirip gönderiyoruz ama biz hiçbir zaman ihracatçı olarak düşünülmüyoruz. 2013 yılından bu yana dört kültür ve turizm bakanı değişiyorsa ve halen markalaşmayı beceremediysek bırakın bu yılı daha şimdiden önümüzdeki üç yıl daha başta Antalya ve Muğla’nın Marmaris ilçesi olmak üzere turizmin bittiğini söyleyebiliriz” dedi.KURTULUŞ REÇETESİBülent Bülbüloğlu kurtuluş reçetesini ise kısaca “Güvenli bir ülke olduğumuzu dünyaya yaymalıyız. Otelcinin ayakta kalabilmesi için gerçekçi tedbirler almalıyız. Kültür ve Turizm Bakanlığı çok samimi olarak tüm sektörü bir araya getirip ciddi bir turizm politikası oluşturmak zorunda” diye özetledi.3 YILDA 4 BAKAN DEĞİŞTİAK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana toplam Kültür ve Turizm 7 bakanı değişti. Ocak 2013 tarihinden bu yana ise 4 Kültür ve Turizm Bakanı’nın değişmesi dikkat çekti. Yani son 3 senede 4 bakan değişmiş oldu.KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLARININ GÖREV SÜRELERİ1 Erkan Mumcu 29 Nisan 2003-15 Şubat 20052. Atilla Koç 21 Şubat 2005 - 29 Ağustos 20073. Ertuğrul Günay 29 Ağustos 2007 - 24 Ocak 20134. Ömer Çelik 24 Ocak 2013 - 28 Ağustos 20155. Yalçın Topçu 28 Ağustos 2015 - 24 Kasım 20156. Mahir Ünal 24 Kasım 2015 - 24 Mayıs 20167. Nabi Avcı 24 Mayıs 2016 - Görevde
 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!