Otel

Tümü

BW Plus Khan Hotel, misafirlerine sanat da sunacak

BW Plus Khan Hotel, misafirlerine sanat da sunacak

Şehrin ilk 4 yıldızlı oteli olan Antalya konaklama sektörünün simge otellerinden BW Plus Khan Hotel, Himmet Öcal küratörlüğü ve isim babalığında Khan ART Galeri’yi düzenlenen kokteyl ile ziyarete açtı.

İlk misafirlerini ağırladı
Khan ART Galeri’nin ilk sergisinde ise Sanat Danışmanı ve Ressam Himmet Öcal’ın pandemi döneminde resmettiği eserler yer aldı. Düzenlenen kokteyle turizm ve sanat dünyasından isimler katılırken, BW Plus Khan Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cengiz ve Himmet Öcal, konuklarla sanat ve resim üzerine sohbet etti.

Turizmi katma değer katacak
Khan ART Galeri hakkında açıklamalarda bulunan Başkanı Mustafa Cengiz, turizme katma değer kazandırmak için yola çıktıklarını belirterek, “Biz sanatçı değil turizmciyiz. Sanat galerimiz için Sayın Himmet Öcal mihmandarlığında yürümekten onur duyuyoruz. Turizme katma değer kazandırmak için 12 açık kalacak olan sanat galerimizi hayata geçirdik” dedi.

“Oteller birer sanat merkezidir
Otellerin sadece geceleri konaklanacak yerler olmadığını belirten Mustafa Cengiz, “Şehir otelleri bir yaşam merkezidir. Buluşma, sanat, kültür merkezleridir. Bu konularda hizmet verecek her türlü mekanı tasarlamak bizim görevimiz. Bu amaçla yola çıktık. Antalya’ya tatil için ciddi sayıda turist geliyor. Bizi hayalimiz buna ilave olarak sanattan, gastronomiden müzikten zevk alan insanların da buraya gelmesini sağlamaktır. Biz buradan diğer otellere de bir mesaj verdik aslında. Turizm ve sanat birbirine çok yakışıyor” şeklinde konuştu.