CANKURTARANLAR KEMER’DE YARIŞTI

CANKURTARANLAR KEMER’DE YARIŞTI

Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl 6.'sı düzenlenen Cankurtaran yarışması gerçekleştirildi.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (KETOB) tarafından, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Kemer Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 6.'sı düzenlenen cankurtaran yarışları Ayışığı Plajında gerçekleştirildi.

Yarışmaya, Kemer ilçesindeki otellerde çalışan cankurtaranların yanı sıra 5 cankurtaran da bireysel olarak toplam 40 kişi katıldı. Yarışmanın ilk etabında cankurtaranlar denizde 200 metrelik parkurda mücadele etti. Bu yarışta yarışmacıların yarısı elendi. Yarışmanın ikinci etabında cankurtaranlar, kazazede rolündeki arkadaşlarını kurtarmak için yarıştı. Kıyıdan 50 metre uzaklıkta beklerken, yüzerek o noktaya ulaşan cankurtaranlar, kazazedeleri önce kemerle sahile getirip, sığlaşan bölümde de rantex tutuşu olarak bilinen yöntemle çekerek kıyıya en önce ulaştırmak için mücadele etti. Yarışmanın üçüncü ve son etabında da yarışmacılar 200 metre koşu ve 100 metre yüzme yarışında boy ölçüştü. 100 metre koştuktan sonra 100 metre yüzen yarışmacılar, kıyıya çıktıktan sonra 100 metre daha koşarak parkuru tamamladı.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!