Otel

Tümü

Cengiz Uç: “2022’ye umutla bakıyoruz!”

Cengiz Uç: “2022’ye umutla bakıyoruz!”

Antalya’nın gözde turizm merkezi Kemer’in Göynük bölgesinde yer alan Kilikya Palace’ın İşletme Müdürü Cengiz Uç, sezonun kötü geçmediğini ancak, umdukları gibi de geçmediğini söyledi.

Cengiz Uç yaptığı açıklamasında “Sezona bin bir umut ile başladık ama çok umduğumuz gibi geçmedi. Malumunuz sezona başlar başlamaz, Rusya’nın uçuşları durdurması umudumuzu kırmıştı. Daha sonra açıldı ama geç başladı. Tam toparlanırken, arkasından yangınların çıkması insanların bunun paniğini yaşaması, az da olsa çekilmesi ile rezervasyon iptalleri yaşandı. Günün sonunda buraya kadar getirdik. Çok kötü değil ama umduğumuz gibi de olmadı. Bundan sonrası özellikle önümüzdeki sene, geçen seneden daha fazla bir umutla bakıyoruz. Birkaç senedir arka arkaya yaşadığımız pandemi ve öncesinde yaşadığımız sıkıntıları hepsini telafi edecek bir sezon olmasını diliyoruz. Pandemi de önümüzdeki bahara doğru inşallah biter diye umudumuz var” dedi.

İngiltere pazarını da değerlendiren Cengiz Uç “Antalya ve bölgemiz Kemer’e çok fazla İngiliz’in geldiğini söyleyemeyeceğim. Daha çok onların lokasyonu, Fethiye, Köyceğiz ve Didim, Kuşadası, Marmaris gibi bölgeler. İngilizler bizim her şey dahil konseptimizi çok sevmiyorlar. Gelecek ve umut edilen İngiliz misafirin %10’nu Antalya’nın geneline gelse yine iyi bir rakam olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Kilikya Palace İşletme Müdürü Cengiz Uç, Kasım’ın sonuna kadar sezonun uzamasını beklediklerini söylerken, “Ama Kasım’ın ilk haftası bize sezonun Aralık ayına kadar uzayıp uzamayacağını gösterecek. Muhtemelen Kasım’ın ilk yarısına kadar uzayacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

Haber – Halil Öncü