Çeşme'de Başkanın planlama isyanı

Çeşme'de Başkanın planlama isyanı

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, ilçenin 1/1000 ve 1/5000'lik planlamaları yapılmadığı için birçok yatırımcının beklemek zorunda kaldığını...

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, ilçenin 1/1000 ve 1/5000'lik planlamaları yapılmadığı için birçok yatırımcının beklemek zorunda kaldığını söyledi. Çeşme'nin gelişmesi için yatak sayısının mutlaka artırılması gerektiğini belirten Tütüncüoğlu, "Çeşme uzun zamandır planlamaların yapılmasını bekliyor. Güney bölgemizde yerli ve yabancı yatırımcı 1/1000 ve 1/5000'lik planlamalar yapılmadığı için hâla bekliyor. Biz hükümetten bu planlamaların bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi. "Bize 'Planlamalar hazır' diyorlar ama ortada hiçbir şey yok" diye konuşan Başkan Tütüncüoğlu, "Bu planlamalar yapılsa Çeşme kazanacak Türkiye kazanacak. Bu konuyu Turizm Bakanlığı bir an önce halletmeli. Ayrıca Şifne Yat Limanı'nın bir an önce yapılması gerekiyor. Bu bölgenin jeofizik planlamasını bizim görevimiz olmamasına rağmen kendi bütçemizden bunu karşılayıp Bakanlığa teslim ettik. Ayrıca, balıkçı barınağı yapılacaktı ama hâla bir çalışma gerçekleştirilmedi" şeklinde konuştu. Çeşme'de eğlence sektöründe yaşananları da gündeme taşıyan Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, şunları söyledi: "Çeşme'ye gelen insanlar kurallar dahilinde hem eğlenecek hem de dinlenecek. İşletmelerle vatandaşlar kanuna uygun hareket etmeliler aksi takdirde Çeşme zarar görüyor. İnsanların birbirlerine tolerans göstermeleri gerekiyor. Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmemeli. Bu konuda gerekli birimler devrede" diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!