Çinliler turizmde Türkiye'nin tahtına göz dikti: Oteller "her şey dahil"e geçti

Çinliler turizmde Türkiye'nin tahtına göz dikti: Oteller

Rus turistleri çekme yarışına Çin de katıldı. Hainan Adası'ndaki oteller, Türk sahilleri ile rekabet edebilmek için "her şey dahil" sistemine geçti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR'un açıklamasına göre, geçtiğimiz yıl Hainan Adası 200 bin Rus turist ağırladı.
Birlik yetkilileri, Çinli turizmcilerin Rus turistleri Türkiye'nin elinden kapmak için ciddi hamleler yapmak niyetinde olduğunu belirtiyor. Konuyu haberleştiren Moskovskiy Komsomolets gazetesine göre, Çinli turizmcilerin bu konuda ilk adımı hizmet çeşitliliğini arttırmak olacak.
Gazeteye konuşan Çinli turizmciler bu amaçla Türkiye'den uzmanları ülkelerine davet ettiklerini söyledi. Buna göre, Çinli otelciler "her şey dahil" sistemini "en ince ayrıntısına varana kadar" özümsemek niyetinde. Hainan Adası'nda şu anda bu sistemde hizmet veren otel sayısı 5.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!