Otel

Tümü

Continent Hotel Kahramanmaraş, Mart ayında açılıyor

Continent Hotel Kahramanmaraş, Mart ayında açılıyor

Continent Worldwide Hotels’in açılış hazırlıklarını sürdürdüğü “Continent Hotel Kahramanmaraş”, Mart ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Bölgenin saygın iş adamlarından Kardeşler Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akkoyun’un yatırımcısı olduğu Continent Hotel Kahramanmaraş, şehrin en stratejik noktalarından olan Batı Çevre Yolu Bulvarı üzerinde bulunuyor. Şimdiden yoğun talep gören otel iş dünyasının beklentilerinin yanı sıra, bölgenin düğün ve kongre salonu ihtiyacını da karşılayacak. Otelde, toplam 80 oda, 300 kişilik toplantı odaları, 600 kişilik düğün salonu ve etkinlik alanı, en üst katında şehrin tüm manzarasına hakim bir restoran ve de coffee shop alanı bulunuyor.

Otelin Genel Müdürlüğünü ise sektörün deneyimli ismi Ali Baysal yapacak. Baysal, “Otelimiz çok stratejik bir noktada bulunmakta. Havaalanına 7 kilometre mesafedeyiz ve tesis, misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Şimdiden yoğun ilgi gören otelimize erken rezervasyon almaya başladık. Aynı zamanda, otelimize personel alımı sürecini de başlattık. Kısa sürede otelimizin şehirdeki en çok talep gören otellerin içinde yerini alacağına inancımız tam” dedi.

Havaalanından ve otobüs terminalinden ‘ücretsiz transfer’ de yapacak olan otel, şehirde bu servisi misafirlerine ücretsiz veren az sayıda otelden biri durumunda. Aynı zamanda otel konum olarak, Piazza AVM’ye 1.5 kilometre, tarihi Kapalı Çarşı’ya 1.5 kilometre, Maraş Müzesi’ne 1 kilometre, Kahramanmaraş Kalesi’ne 3 kilometre, Yedi Kuyular Kayak Merkezi’ne ise 15 kilometre mesafede yer alıyor.

Açacakları tesisin şehre değer katacağını söyleyen Kardeşler Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akkoyun “Continent Hotel Kahramanmaraş, bölgede Continent markasının ilk tesisi ve devamının da bizden sonra kısa sürede geleceğine inancımız tam” dedi Akkoyun açıklamalarına şöyle devam etti: “Bölgemiz aktiviteleri ve yiyecek kültürü ile zengin bir bölge. Biz bu aktivitelerin de
tanınması için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Her sene Uludaz Uğur Böceği Festivalimiz var. Tekir’de yeşil alan ve doğa yürüyüşleri yapılır, yayla turizmimiz var. Afşin ilçemizde Yedi Uyurlar mağarası olarak da bilinen Eshab-ı Kehf Külliyesi’nin de görülmeye değer yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Acı biberimiz ve Dondurmamızı ise biliyorsunuz. Bu değerlerin de daha iyi tanıtılması için otelimizde farklı hizmetler, gezilere yardımımız da olacak...”