CORENDON AIRLINES, RUS PAZARINDA BÜYÜYOR!

CORENDON AIRLINES, RUS PAZARINDA BÜYÜYOR!

Avrupa’dan Türkiye’ye en fazla yolcu taşıyan havayollarından biri olan Corendon Airlines, 23 Nisan 2018’den itibaren Rusya’nın Rostov-na-Donu, Krasnodar ve Mineralnye Vody şehirlerinin her birine haftada 3 gün sefer düzenlemeye başlayacak

İki yıl önce Ekaterinburg seferleri düzenleyerek ilk kez Rusya’ya uçmaya başlayan Corendon Airlines,   23 Nisan 2018’den itibaren uçuş ağına 3 yeni şehir daha ekleyerek Rusya’daki operasyonunu büyütecek. Rusya’nın Rostov-na-Donu, Krasnodar ve Mineralnye Vody şehirlerinden Antalya’ya haftada 3 sefer uçmaya başlayacak olan Corendon Airlines, bu uçuşları web sitesinden de satışa sunacak.

Ek seferlerle ilgili konuşan Corendon Airlines Ticaret Müdürü Mine Aslan; “Türkiye, Rus pazarı için deniz, kum, güneş tatilinden fazlasını ifade eden bir destinasyon. İki kültürün turizmle başlayan etkileşimi yıllar içerisinde çok gelişti ve önümüzdeki dönemde de turizm ve havacılık sektörü açısından Rus pazarının büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. Bu büyüme potansiyeline seyirci kalmayarak biz de Corendon Airlines olarak bu pazardaki payımızı ve uçuş noktalarımızı artırmak istiyoruz. Son iki sezondur uçtuğumuz Ekaterinburg ile birlikte bu sezon Rusya’nın 4 havalimanına uçuyor olacağız. Hedefimiz her yıl, yeni havalimanları ile uçuş noktalarımızı genişletmek ve sefer sayılarımızı artırarak Rusya pazarında emin adımlarla büyümeye devam etmek” şeklinde konuştu.

Corendon Airlines’ın Rusya destinasyonlarının uçuş bilgileri ise şöyle:

Rostov-na-Donu Havalimanı (ROV) – Antalya (AYT) 23 Nisan  - 28 Eylül Haftada 3 sefer: Pazartesi  - Çarşamba  - CumaMineralnye Vody Havalimanı (MRV) – Antalya (AYT) 24 Nisan  - 7 Ekim Haftada 3 sefer: Salı  - Perşembe  - PazarKrasnodar Uluslararası Havalimanı (KRR) – Antalya (AYT) 24 Nisan  - 7 Ekim Haftada 3 sefer: Salı  - Perşembe  - PazarEkaterinburg Uluslararası Havalimanı (SVX) – Antalya (AYT) 24 Nisan 2018 - 26 Mayıs 2018 arasında; haftada 2 gün: Çarşamba ve Cumartesi 27 Mayıs 2018 - 30 Eylül 2018 arasında; haftada 7 gün: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar 1 Ekim 2018 - 31 Ekim 2018 arasında; haftada 5 gün Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi, PazarROSTOV-NA-DONU HAKKINDA:
Rostov bölgesinin ve Güney Federal Bölgesi’nin başkenti olan Rostov-na-Donu veya diğer adıyla Rostov-On-Don, Rusya’nın güney kesiminde yer alan en büyük şehir olma özelliğini taşır.  Halk arasında “Kafkas’lara Açılan Kapı” olarak bilinen Rostov-na-Donu, güney Rusya’nın en önemli yönetim, kültür, eğitim, bilim ve endüstri merkezi olmasının yanısıra, kara ulaşımı ve raylı ulaşım için çok önemli olan yollar üzerinde bulunmaktadır.

Zengin tarihi ve kültürel mirası sayesinde çok özel ve eşsiz bir görünüme sahip bir şehir olan Rostov-na-Donu’da kültür mirası listesinde olan yaklaşık 1.000 obje bulunmaktadır. FIFA Dünya Kupası 2018 kapsamında 5 maç bu şehirde oynanacaktır.

MINERAINYE VODY HAKKINDA:
Stavropol Bölgesi’nde bulunan Mineralnye Vody, Kuma Nehri kıyısında ve önemli bir ulaşım güzergahı olan Rostov-na-Donu ile Bakü’yü bağlayan demiryolu hattı üzerinde bulunmaktadır. Birçok maden suyu kaynağına sahip olan şehir, Kafkasya Maden Suları bölgesinin tatil merkezi konumundadır. Sağlık turizmi için başlıca tercih edilen bölgeler ise Jeleznovodsk, Pyatigorsk, Yessentuki, Kislovodsk, Lermontov’dur.

KRASNODAR HAKKINDA:
Rusya’nın güney kesiminde bulunan Krasnodar, Krasnodar bölgesinin başkentidir. Krasnodar zengin kültürel dokusu, çok sayıda barındırdığı müzeleri, parkları ve tiyatrolarının yanı sıra, Kuzey Kafkaslar’ın ve Güney Federal Bölgesi’nin ekonomik ve kültürel merkezi konumunda olması sebebiyle de Rusya’nın nüfusu artan sayılı şehirlerinden biri durumundadır. Ilıman iklim bölgesinde bulunan Krasnodar, ülke geneline kıyasla daha yumuşak hava şartlarına sahiptir. Ortalama kış sıcaklığı 1 derece, ortalama yaz sıcaklığı ise 24 derecedir.

EKATERINBURG HAKKINDA:
Ekaterinburg, Rusya’nın en büyük şehirlerinden biri ve Sverdlovsk Oblastı’nın yönetim birimi merkezidir. Avrupa ile Asya’nın kuzeydeki sınırı kabul edilen Ural Dağları üzerinde yer alan şehir, Rusya’nın en önemli finans ve sanayi bölgelerinden biri olmasının yanı sıra eğitim kurumları ve ihtişamlı müzeleri ile ülkenin en büyük kültür merkezlerindendir. Sibirya Ekspresi üzerindeki en büyük aktarma noktalarından biri olan Ekaterinburg, aynı zamanda tarihi zenginliğinin yanında ilgi çekici mimarisi, yeşilin her tonunu içinde barındıran doğası, tiyatro ve operaları ile Rusya’nın en keşfedilemeye değer şehirlerinden biridir.

Ekaterinburg, FIFA Dünya Kupası 2018 kapsamında 4 maça ev sahipliği yapacaktır.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!