Tuncay Sevin

Cullinan Belek

Cullinan Belek

Geçtiğimiz hafta sonu Titanic Hotels gibi bir markayı Türkiye turizmine kazandıran Aygün Şirketler Grubu’nun yeni markası Cullinan Belek’i yakından tanıma fırsatı yakaladık.

Turizmin ve ekonominin durduğu, dünya turizminin büyük darbe aldığı pandemi döneminde Aygün kardeşler bunu bir bahane olarak görmeyip yatırım yapmaya devam etti. Aygün Şirketler Grubu, sanki kriz yokmuşçasına inşaatı hızlı bir şekilde tamamlayarak Cullinan Belek’in kapılarını misafirlerine açtı. Otelin ilk konukları ise acente ve tur operatörleri temsilcileri oldu.

Tur operatörü ve acente temsilcileri hafta sonunda misafir gönderecekleri bu yeni oteli birebir yaşayarak deneyimledi. Konuştuğum bazı acente yetkilileri yeni ve bilinçli yapılan bu ürünü çok beğendiklerini dile getirdi. Acenteler ayrıca Antalya turizmi için böylesi güzel bir ürünün itici güç olacağını dile getirdiler.

Biz de Cullinan Belek’teki bu buluşmaya şahitlik yaptık. Öncelikle pırıl pırıl bir otel çıktı karşımıza. Golf sahası ve deniz manzaralı odaları klasikleşmiş otel odalarının dışına çıkarak estetik ve ferahlık da sunuyor. Aygün Şirketler Grubu ayrıca gastronomi sektöründeki deneyimlerini de Cullinan Belek’e aktarmış. Hasır’dan gelen tecrübe ile Cullinan Belek’te misafirler birbirinden farklı lezzetleri deneyimleyebilecekler. Misafirler geleneksel Türk yemeklerini de dünya mutfaklarından örnekleri de bu otelde bulacak. Otelin eğlence konsepti de misafirlerin sıkılmasına izin vermiyor. Dolu dolu programı ile misafirler dinlencenin yanında eğlence için de önemli bir fırsat yakalayacak.

Bu otele girerken ilk aklıma gelen ise personel oldu. Çünkü ne kadar lüks ve iyi bir otel yaparsanız yapın personel olmadan maalesef o otel hakkını veremiyor. Cullinan Belek’te ilk gözlemlediğim konu da bu oldu. Bütün personel güler yüzlü ve ilgiliydi. Personel, hizmet alanlarında misafirleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyor.

Cullinan Belek’te yeni doğmuş bir ürün. Bu nedenle Cullinan Belek, ilerleyen haftalarda istediği ritmi yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Cullinan Belek, heyecan veren bir otel olduğunu söyleyebilirim. Pandemi döneminde böyle bir yatırım yapmak cesaret ister. Pırıl pırıl yeni bir ürün ve yeni bir marka çıkmış ortaya. Üst segment misafire odaklanacak olan bu otel Antalya turizmine önemli katkılar sunacağına inanıyorum.

Türkiye, Antalya ve Aygün Şirketler Grubu’na hayırlı olsun…