Otel

Tümü

Dalyan Resort Otellerine, Ekoturizm Ödülü

Dalyan Resort Otellerine, Ekoturizm Ödülü

Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa, Tokat ‘da gerçekleşen ve 44 ülkenin büyükelçilerinin, turizm duayenlerinin ve Eko-Bilim insanlarının katıldığı çalıştayda uluslararası Ekoturizm Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Küresel ısınmanın dünya üzerindeki etkileri, çevrenin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bazı otel grupları da çevrenin ve doğal yaşamın önemi karşısında farklı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Uzun zamandır Sıfır Atık Projesi’ni uygulayan Dalyan Resort ve Dalyan Resort Spa da yıllardır ekolojiye verdiği önem ile dikkat çekiyordu. Ekoturizm Ödülü’nü almayı başaran otel, Çandır köyünde bulunan organik sertifikalı bahçesinden; zeytin, zeytinyağı, nar, portakal, limon meyve sularını ve endemik bitkilerini üreterek konuklarına servis ediyor.

Köyceğiz’in Kaunos ören yerinin yanında, ormanlarla iç içe, denize bağlantılı, Alagöl kenarında kurulmuş şirin beldesi Çandır’da yetişen nar ve üretilen nar suyu lezzet bakımından çok kaliteli. Çandır Türkiye’nin ilk Eko-Turizm köyü olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescil edildi. Çandır köyünde, Çin Devlet Televizyonu tarafından Türkiye de ilk defa uluslararası nar belgeseli Ekim 2019 tarihinde çekilmiştir ve 250 milyon izleyicisi olan Çin devlet televizyonunda yayınlandı.