DENTUROD BAŞKANI ŞEN: "PAMUKKALE'DE SU ALACAK BİR YER BİLE YOK"

DENTUROD BAŞKANI ŞEN:

Pamukkale'deki mağaza ve kafeteryaların ihaleye rağmen hala açılmadığını belirten DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, "Şu an da Pamukkale'de su alacak bir yer bile yok. Zaten sıkıntıdayız bir de bunlarla uğraşıyoruz" dedi

 DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ihale ettiği mağaza ve kafeteryaların ihaleye rağmen hala açılmadığını belirterek, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. DENTUROD Başkanı Şen'in yapmış olduğu açıklama şu şekilde... "Kültür ve Turizm Bakanlığı, Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü'nün (DÖSİMM) geçtiğimiz Ağustos ayında ilan ederek, 21 Eylül'de açık arttırma yöntemiyle gerçekleştirdiği mağaza ve kafeteryaların işletilme hakkını ihalede en yüksek teklifi Firuz Bağlıkaya'nın şirketi Tatil Seyahat Turizm A.Ş vererek almıştı. İhaleyi kazanan Tatil Seyahat Turizm A.Ş sözkonusu alanları, 10 yıl boyunca işletecek. 10 yıllık süre zarfında şirket, minimum 320 milyon dolar ciro elde etmeyi ve minimum 51 milyon 300 bin dolar kira ödemeyi taahhüt etmişti. Tatil Seyahat Turizm A.Ş, mağaza ve kafeteryaların işletmesini 1 Ocak 2017 tarihinde devrelacaktı. Pamukkale ören yeri ile tatil seyahat turizm işletmelerin devralınmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen hala işletmeleri açmamıştır. Özellikle 2 milyon yerli ve yabancı ziyaretçinin ziyaret ettiği Türkiye de en çok ziyaret edilen Pamukkale ören yerindeki bu durumun acil olarak çözülmesi gerekmektedir."   
 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!