Diyanet İşleri'nin açıklaması çok konuşulacak

Diyanet İşleri'nin açıklaması çok konuşulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dergisinde bayramın tatil olarak görülmesi eleştirilerek "Dini bayramlar tatil mekânlarına kaçmak için fırsat olarak görülüyor" deniliyor...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından aylık olarak yayımlanan Aile Dergisi’nin tatil kültürü konulu yazısında bayramının tatil olarak görülmesi eleştiriliyor.Dergide "Günümüzde dini bayramlar tatil mekânlarına kaçmak için fırsat olarak görülüyor” denildi.  Bayramın tatil aracı olarak görülmesenin kültürümüze dışarıdan ithal edilmiş bir tatil anlayışı olduğu sacvunulan yazıda şöyle deniyor: "Tatil olgusu, esasında kapitalizmin bir dayatması olarak görülebilir. İnsanlar tatilde daha çok tüketmek için daha fazla çalışmanın yollarına bakmaktadırlar.” İslam dininde atalet, yani bir iş yapmamak, boş durmak şeklindeki tatil anlayışına yer yoktur. Mümin faydalı işler, eylemler ortaya koyan kimsedir."  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!