DRV Başkanı Norbert Fiebig: “Türkiye geri döndü”

DRV Başkanı Norbert Fiebig: “Türkiye geri döndü”

Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, “Almanya’dan Türkiye rezervasyonlarında yüzde 28 artış yaşandı” dedi.

DRV’nin Hamburg'da yapılan yıllık konferansında konuşan Fiebig, Almanya’dan başta Türkiye Yunanistan, Mısır, ABD, İspanya gibi dünyada bilinen turizm merkezlerine yapılan rezervasyonlarla ilgili değerlendirmede bulundu. Norbert Fiebig “Thomas Cook’a rağmen Almanya turizmde yılı yüzde 2 artışla kapadı” dedi.

Alman Die Welt gazetesinin haberine göre DRV Başkanı Norbert Fiebig konuşmasında Türkiye’ye de değinerek, “Darbe girişimi, tutuklama dalgaları ve son yıllarda birçok siyasi kavgalara rağmen, Almanlar için Türkiye bir ara cazibesini kaybetmiş gibi gözükse de Türkiye geri döndü” dedi.

Fiebig, “Alman turistler, politik tartışmaları hızla unuttu ve riskleri bir kenara iterek ucuz ve güzel Türkiye’yi tercih etti. Türkiye Almanların tatil rüyası listelerinde halen ikinci sırada. Mevcut DRV verilerine göre Türkiye rezervasyonları önceki yıla göre yüzde 28 artış gösterdi” dedi. Gazete, Türkiye’nin turizm endüstrisinde her zaman çok uygun fiyat performansıyla Yunanistan’ı daha da geçebileceği, yeni turizm yılı için ilk rezervasyon eğilimlerinin de göz önüne alındığında Türkiye’nin kış turizmi için daha popüler hale geldiğini yazdı.

DRV Başkanı Fiebig, "Tüm dünyada siyasi huzursuzluk, iklim tartışmaları gibi gelişmelerin ardından dünyanın en eski seyahat grubu Thomas Cook’un iflası Alman turizm endüstrisi için 2019 korku yılı olabilirdi” dedi. Toplantıda Türkiye’den sonra Mısır’ın da satışlarını yüzde 16 artırdığını, turist eğiliminin Doğu Akdeniz'e akması sonucu İspanya'nın turizmde yüzde 10 müşteri kaybına uğradığı ifade edildi. Türkiye’nin komşusu Bulgaristan’ın turizmde önceki yıllardaki güçlü seviyesini koruyamadığı belirtildi.

Almanya'nın Köln kentinde yaklaşık 25 yıldır turizm seyahat acenteliği işletmeciliği yapan Vahit Çakıroğlu, DHA’ya Almanların Türkiye’yi tercihlerindeki artışı kendilerinin de gözlediğini, genellemede ikinci ve üçüncü sırada hep Türkiye rezervasyonu aldıklarını ifade etti. Çakıroğlu, otel rezervasyonu haricinde Türkiye uçuşlarında da artış yaşadıklarını sözlerine ekledi. Çakıroğlu, seyahat edeceklerin biletlerini son güne bırakmama tavsiyesinde de bulunarak “Aynı nokta destinasyonuna aynı şirketle yüzde 70 daha ucuza gitme olanağı her zaman var, rezervasyonlar önceden yapılsın yeter” dedi. (DHA)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!