Dünya Turizm Örgütü, geleceğin turizm liderlerini arıyor

Dünya Turizm Örgütü, geleceğin turizm liderlerini arıyor

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, geleceğin turizm liderlerini bulmak üzere “Dünya Turizm Öğrencileri Ligi” adlı bir yarışma düzenliyor.

Turizm ve seyahat alanında eğitim alan öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirerek, turizm sektörüne katılımlarını sağlamayı hedefleyen Dünya Turizm Örgütü yarışmanın kazananlarına staj imkanı sunacak.

Öğrencilerin turizm sektörünün günümüzde karşı karşıya olduğu zorluklara inovatif (yaratıcı) çözümler getirmelerini ve gerçek tecrübeler edinmelerini sağlamak üzere düzenlenen yarışma 5 ay sürecek ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Yarışmaya katılacak öğrenciler Dünya Turizm Örgütü ve ortaklarınca belirlenecek zorlukları aşabilmek için yenilikçi fikirler geliştirecek. Öğrencilerin sunduğu çözüm önerileri bir jüri tarafından her ay değerlendirilerek, en başarılı fikirleri öne süren ilk dört ekip, sahada gerçekleşecek bir final etabına katılmaya hak kazanacak. Kazanan ise yarışmanın birincisi olduğunu belgeleyen bir sertifika, sponsor ödülleri ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü ile kamu ya da özel sektör ortakları bünyesinde staj yapabilecek.

Yarışmaya başvurular 15 Ocak tarihine kadar https://unwto.org/students-league-application-process  linkinden yapılacak.  Geleceğin turizm liderlerini belirleyecek yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgiler https://unwto.org/students-league adresinden ulaşılabiliyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!