Dünya turizminde Türkiye’nin önemi

Dünya turizminde Türkiye’nin önemi

Dünya turizminde Türkiye’nin önemi

24 Mart 2020 Salı

Bir turist ne ister? Konaklama, tarih, kültür, doğa, iklim, gastronomi, alışveriş, eğlence, spor, sağlık…

Şimdi ikinci soru: Yukarıda saydığım unsurlardan hangisi bizim ülkemizde yok?

Dünya coğrafyasındaki şanslı konumumuz sayesinde önemli bir İKLİM avantajımız var. Bu sayede ne yazları çok sıcak ne de kışları çok soğuk yaşıyoruz. Dolayısıyla doğal afetlere de pek maruz kalmıyoruz.

DOĞAmız her bölgemizde farklı özellikleriyle muhteşem. Mevsimine göre deniz, kum, güneş, kar… Ormanlarımız, akarsularımız farklı coğrafyalarımızı görkemle beziyor.

TARİHimiz bir o kadar zengin. Eski eserler, mimari şaheseri yapılar, arkeolojik kalıntılar… Ve hepsinin bir hikayesi var.

Binlerce yıldır biriktiregeldiğimiz KÜLTÜRümüz sanat, müzik vs. ile dolu; farklı inançların yansımalarıyla hayranlık uyandırıyor.

KONAKLAMA ünitelerimiz çeşitli mimari üsluplarda ve her zevke hitap ediyor. Üstelik hizmetleri ile dünyanın üst seviyesinde; tıpkı ünlü Türk misafirperverliği gibi.

Farklı EĞLENCE çeşitleri ile her kesime hitap ediyoruz. SPORda alternatif turizm çeşitleri ile çok öndeyiz. SAĞLIK ve termal turizminde çok önemli adımlar attık. ALIŞVERİŞ turizminde kuyum, deri, halı gibi ürünlerimizle farklılık yarattık. Ve son olarak GASTRONOMİ. İşte bence en önemli özelliğimiz. Sulu yemekten ete, kebaptan deniz mahsullerine, hamur işlerinden tatlıya, her yöre veya şehrimizin olmazsa olmazı anne köftemizden dünya mutfağına; farklı ambiyanslara.

Dolayısıyla bir turistin arayıp bulabileceği her şey ülkemiz turizminde…

Koronavirüs sona erince tercih yine Türkiye olacaktır…

Bekliyoruz efendim…Yorumlar

 • Vedat Karma :
  Doğru yorumun tamamına katılıyorum
 • Ayşen Çağlayan :
  Kesinlikle katılıyorum
 • Yasemin Egeli Kars :
  ????Harika bir yaklasim✌️Umut verici, tabii ki her durum gecicidir...Bekliyoruz:)
 • Yorumunuz:


  Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
  Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
  VERACONN