Dünyaca ünlü turizm merkezini 5 bin asker koruyacak

Dünyaca ünlü turizm merkezini 5 bin asker koruyacak

İsviçre'nin ünlü kayak merkezi Davos’ta bugün başlayan 49. Dünya Ekonomik Forum toplantıları için İsviçre silahlı kuvvetleri 24 saat boyunca 5 bin askerle nöbet tutacak. Davos kasabasının hava sahası sivil uçuşlara tamamen kapatıldı.

İsviçre'nin Davos kasabasında bugün başlayan 49. Dünya Ekonomik Forumu'nu 5 bin asker koruyacak. Federal Savunma Bakanlığı (DDPS), Davos kasabasının hava sahasının 21 Ocak saat 08.00'dan 26 Ocak Cumartesi 17.00'ye kadar geçici olarak hava trafiğine kapatıldığını, bin 560 metre deniz yüksekliği bulunan Davos kasabasının giriş ve çıkışlarında asker ve polis kontrollerinin yapılacağını bildirdi.

Davos'a mal tedariki yapan lojistik firmaların kullanacağı araçlar ve araçları kullanacak şoförlerin kimliklerinin önceden güvenlik kontrolünden geçirildiği, kasabanın dışında malların büyük araçlardan boşaltılacağı ve küçük araçlarla otellere ve sipariş yerlerine taşınacağı belirtildi. Zirve boyuncu birçok otelin ve özellikle kongre merkezinin çevresindeki binalarda keskin nişancıların 24 saat esasına göre görev yapacakları duyuruldu.

Dünya Ekonomik Forum'un yapılacağı kongre merkezinin bulunduğu cadde araç trafiğine kapatılırken, caddenin giriş ve çıkışlarına beton bloklar yerleştirildi. Araçla yapılabilecek muhtemel terör saldırısına karşı önlemler alındı. Ayrıca Davos kasabasında yaka kartı olmayanlar, kongre merkezinin bulunduğu alana alınmayacak.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!