Dünyanın en çok turist çeken şehirleri açıklandı

Dünyanın en çok turist çeken şehirleri açıklandı

Dünyanın en çok uluslararası ziyaretçi çeken şehirleri açıklandı. Listedeki ilk 10'da, İstanbul ve Antalya da yer aldı. 2018'de Avrupa'da en çok turist çeken şehirse Paris oldu. Fransa'nın başkenti 19.1 milyon yabancı ziyaretçi çekmişti.


Tayland’ın başkenti Bangkok 22,78 milyon ziyaretçi çekerek listenin birinci sırasında yer aldı. Bangkok’u Paris, Londra, Dubai, Singapur, Kuala Lumpur ve New York izledi. Mastercard’ın yıllık Küresel Şehirler Endeksi’nde yayımlanan bilgilere göre 200 uluslararası şehir sıralandı.Sekizinci sırada yer alan İstanbul’un ziyaretçi sayısı bir önceki seneye nazaran yüzde 8,14 artarak 13,4 milyona ulaşırken, 10. sırada yer alan Antalya’yı da 12,41 milyon turist ziyaret etti. Gece konaklayan ziyaretçilerin yaptığı ortalama harcamaların kıyaslandığı sıralamadaysa birinci sırada Dubai yer aldı. Dubai’yi Mekke, Bangkok ve Singapur izledi. Aynı listede 15. sırada yer alan İstanbul’da ziyaretçilerin günlük ortalama harcaması 8,26 dolarken, 20. sırada yer alan Antalya’daki turistlerin günlük harcamasıysa 7,65 dolar. Ziyaretçi sayılarına göre şehirler:Bangkok, TaylandParis, FransaLondra, Birleşik KrallıkDubai, BAESingapur, SingapurKuala Lumpur, MalezyaNew York, ABDİstanbul, TürkiyeTokyo, JaponyaAntalya, TürkiyeZiyaretçilerin harcamalarına göre şehirler:Dubai, BAEMekke, Suudi ArabistanBangkok, TaylandSingapur, SingapurLondra, Birleşik KrallıkNew York, ABDParis, FransaTokyo, JaponyaPalma de Mallorca, İspanyaPhuket, Tayland

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!