Dünyanın en uzun süreli yöntem semineri Aska Lara Resort’te başlıyor

Dünyanın en uzun süreli yöntem semineri Aska Lara Resort’te başlıyor

İlki 2002 yılında düzenlenen Araştırma Yöntemleri Seminerleri’nin 16’ıncısı 29 Ocak 2020’da Aska Lara Resort &Spa Otel’de başlıyor. Anatolia Turizm Akademisi, Kartaca Turizm ve Detay Yayıncılık işbirliğinde düzenlenen etkinlikte bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili farklı konularda seminer verilecek.

İlki 2002 yılında düzenlenen Araştırma Yöntemleri Seminerlerinin 16’ıncısı 29 Ocak 2020’da Aska Lara Resort &Spa Otel’de başlıyor. Anatolia Turizm Akademisi, Kartaca Turizm ve Detay Yayıncılık işbirliğinde düzenlenen etkinlikte bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili farklı konularda seminerler verilecek.

Dünyada örneği olmayan araştırma yöntemleri seminerlerinin 16Incısında 16 farklı seminer yer alıyor. 16. Araştırma Yöntemleri Semineri’nde yer alan seminer konuları şu şekilde sıralanıyor: Academic Writing (Prof. Dr. Metin Kozak), AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Uygulamaları (Prof. Dr. C. H. Meydan), Bilimsel Araştırmaların Felsefi Temelleri (Prof. Dr. Muammer Tuna), Çok Ölçütlü Karar Verme Teknikleri (Doç. Dr. Aşkın Özdağoğlu), Etnografik Araştırma (Prof. Dr. Asker Kartarı), İçerik (Söylem) Analizi (Prof. Dr. F. Belkıs Kümbetoğlu), MAXQDA ile Nitel Veri Analizi (Doç. Dr. Burcu Şentürk), Meta-Analizi ve STATA Program (Prof. Dr. Pınar Özdemir), Niteliksel Araştırma Yöntemleri (Prof. Dr. İnci User), NVivo 12 Pro ile Nitel Veri Analizi (Metin Cevizci), Proje Hazırlama ve Yazma (Prof. Dr. Songül Sallan Gül), SmartPLS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi (Prof. Dr. Sabri Erdem), SPSS – I (Prof. Dr. Fatma Lorcu), SPSS – II (Prof. Dr. İsmet Doğan), Temel Veri Madenciliği ve Uygulamaları (Doç. Dr. Güzin Özdağoğlu), Varsayımlar ve Keşifsel Analizler (Prof. Dr. Özkan Tütüncü).

Araştırma Yöntemleri Seminerleri fikrini ortaya atan ve ilk 11 seminerde bilimsel danışmanlık yapan Prof. Dr. Nazmi KOZAK, araştırma yöntemleri seminerlerinin ülkemizde yöntem ve analiz konularının henüz yaygın olarak gündemde olmadığı bir zamanda ortaya atıldığını ve 2002 yılından sonra çok sayıda üniversitede, bilimsel kongrede yöntem ve analiz konularının seminer, panel veya uygulama şeklinde günde geldiğini, örnek alınarak veya taklit edilerek benzer seminerlerin yapılmaya çalışıldığını söyleyerek, araştırma yöntemleri seminerlerinin ülkemizdeki etkisinin bilinenden epey fazla olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kozak, mevcut durumuyla ne Türkiye’de ne de Dünya’da bu kapsamda ve bu kadar uzun süreli düzenlenen seminerlerin bulunmadığını, bunun da Türkiye’nin dünyaya örnek olduğu bilimsel bir etkinlik olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Kozak, düzenlenme fikrini ortaya atan biri olarak Araştırma Yöntemleri Seminerlerinin bu kadar yıl hala düzenleniyor olmasından memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

16. Araştırma Yöntemleri Semineri hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.
http://www.arastirmayontemleriseminerleri.com
http://www.anatoliayontemseminerleri.com

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!