Ege'ye 152 kruvaziyerle 122 bin 321 turist geldi

Ege'ye 152 kruvaziyerle 122 bin 321 turist geldi

Turizmde atılan adımlarla birlikte toparlanma sürecine giren Kuşadası Ege Port Limanı’na, bu yıl 152 kruvaziyerle 122 bin 321 yabancı konuk geldi.

Türkiye'de en fazla kruvaziyerin demir attığı limana gelen ziyaretçiler, ilçenin yanı sıra Selçuk'taki Efes Antik Kenti ile Meryem Ana evini gezdi, yaptıkları alışverişlerle bölge esnafının yüzünü güldürdü. Limanın Genel Müdürü Aziz Güngör, gemi sayısında yüzde 21'lik artış olduğunu, kötü günlerin geride kaldığını belirtti. Güngör, "Artan rezervasyon sayılarıyla, 2019 yılında 195 kruvaziyer ve 170 bin 773 turist gelecek. 2020 rezervasyonları da iyi gidiyor. Büyük firmaların rotalarını yeniden Türkiye’ye çevirdiğini görüyoruz” dedi.Son kruvaziyer gemiyle ilçeye gelen turistlerden Amerikalı Jim Dinlett, “Türkiye’nin çok egzotik ve güzel bir ülke olduğunu biliyordum. Gelip görmek istedim. Özellikle Türk kahvesini çok merak ediyorum” diye konuştu. Yunan turist Stella Koutoulli de, Türkiye’nin kültürünü ve insanlarını sevdiğini dile getirdi.
 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!