Elexus Hotel’e 13 ödül

Elexus Hotel’e 13 ödül

Elexus Hotel’e 13 ödül

27 Kasım 2019 Çarşamba

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şeflerinin jüri üyeliği ile; yeni ve zengin lezzetler çıkarmak adına gerçekleşen GastroAntalya’da şef ve şef adayları birbirinden farklı kategorilerde yarıştı. Kıbrıs’ın vazgeçilmez rotası Elexus Hotel’in şefleri bu yarışmalardan 5 altın madalya olmak üzere toplamda 13 ödüle layık görüldü.

Birbirinden farklı ve özgün mutfaklara ait lezzetleri restoranlarında barındıran Elexus Hotel, mutfak şeflerinin başarılarıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Türkiye’nin birçok yerinden gelen  toplamda 800 yarışmacı şef ve şef adaylarının  yarıştığı ve ana temasını “Turunçgiller” den alan GastroAntalya kapsamında düzenlenen yarışmalarda Elexus Hotel şefleri 5 altın madalya dahil olmak üzere 13 ödülle Kıbrıs’a geri döndü. 

Saf çikolatadan antika eserler
Avrupa’daki  birçok yarışmada dereceler kazanan Elexus Hotel’in şefleri, “Çikolatadan Antika Eserler” konseptiyle  100-150 yıllık fonograf, radyo, gramofon, daktilo başta olmak üzere antika niteliği taşıyan birçok objelerin birebir aynısını  çikolatadan yaptı. Nostaljiden ilham alınarak saf çikolatadan yapılan eserler arasında özellikle 7 kilo ağırlığındaki gramofon ve klasik çevirmeli telefon yarışmada ilgi odağı oldu.

Elexus Hotel Executive Sous Chef ve takım lideri olan Ali Keskin, Sous Chef Cevdet Özdemir, Chef de Cousine Aydın Kuzucanlı, Samet Çizgen ve Kutay Çakır, bireysel display ustalar kategorileri dahil olmak üzere gerçekleşen yarışmalarda 5 altın madalyayı kazandı.
Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN