Elite World Hotels, 8. oteli Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort’ü hizmete açtı

Elite World Hotels, 8. oteli Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort’ü hizmete açtı

Elite World Hotels, 8. tesisi olan Türkiye’nin en büyük welness spa alanına sahip Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort’ü hizmete açtı.

Misafirlerine bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişim ile kişisel farkındalık kazandıran ve yaşamı boyunca süren bir felsefe sunan Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort’ün spa konsepti Türkiye’de alışılmışın dışında bir spa deneyimi yaşatmak hedefiyle kuruldu. Yatay mimarisi, özel ahşap ve taş dekorasyonu ile tasarlanmış Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort doğa ile içe içe konumuyla misafirlerini bekliyor. Şehir hayatının stresli ortamından uzaklaşıp doğanın sakinliği ile kucaklaşmaya davet eden Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort; konuklarına  iyi yaşam prensiplerine uygun farkındalık kazandırmayı amaçlıyor.

Mimarisi doğal malzemelere dayanan ve inşası sırasında hiçbir ağaç kesilmeyip doğa dostu sistemler kullanılan Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort’ün 500 odası ve ortalama 1000 yatak kapasitesi bulunuyor. Bünyesinde 1 kongre salonu ve farklı boyutlarda 18 toplantı salonuna sahip Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort’ün toplantı salonlarının toplam kapasiteleri 3000 kişi. Özenle düşünülerek hayata geçirilen The Grill Ocakbaşı, Coffee Company, One Bar, Şömine Bar, Wine Bar, Pool Cafe ve Fresh Corner ile farklı tasarım ve konseptlere sahip yeme-içme alanları ve Game Arena, bowling, tenis kortları, basketbol sahası, açık havuz, macera parkları ve Aquapark’tan oluşan aktivite alanları ile Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort bir aile oteli olarak hizmet veriyor.

Masaj ve cilt bakımının ötesinde wellness ve spa programlarıyla bölgedeki tek otel olan Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort , 8500 metre kare alana sahip Fit Life Spa & Wellness merkezi ile misafirlerine keyifle kullanılabilecek birçok yaşam alanı ve bütünsel yaklaşımlı programlar hazırlıyor. Fit Life Spa & Wellness bünyesinde özel olarak tasarlanmış kneipp yürüyüş havuzları, yağmur koridorları, saman terapi odaları, bitkisel sauna ve buhar odaları, açık havada sıcak tuzlu su lagunları, biyolojik gölet ve çocuklara hizmet veren Kid’s Own Spa bulunuyor. Bunların yanı sıra Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort’ün misafirleri  medi-spa ile sağlık ve beslenmeye entegre edilmiş vücut şekillendirme ve yaşlanma karşıtı tedavilerden de yararlanabiliyorlar.

Yüzyıllar öncesine dayanan terapi ve sağlık ritüellerini ifade eden Holistik bakım içerisinde geleneksel hamam, Vichy hamam,  Reiki, Thai, Ayurveda, Shiatsu masajı gibi  hizmetlerin yanı beden, ruh ve zihin dengesi için tasarlanan bütünsel tedaviler de uygulanıyor. Crystal terapisi, yoga, , basınç noktası terapisi, Watsu meditasyon, tütsü terapisi, ses ve titreşim tedavisi, saman terapisi ve Reiki gibi Dry Holistic olarak adlandırılan bakımlar da  Elite World Sapanca Convention &Wellness Resort‘de Holistik bakım içerisinde sunuluyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!