as

En eski turizm şirketini Çinliler alıyor

En eski turizm şirketini Çinliler alıyor

04 Ekim 2019 Cuma

Sovyetler Birliği ve Rusya’nın en eski turizm şirketi olan İnturist’in Çinli bir yatırım fonuna satışı gündemde. 

İzvestiya gazetesinin haberine göre, Rusya’da turizm pazarında son yılların en büyük satışı için düğmeye basıldı. Sovyetler Birliği’nde 1929 yılında kurulan ve Rusya’da turizm sektörünün simgelerinden olan tur operatörü İnturist’in, Çinli Fosun adlı yatırım fonuna satışı için girişimlere başlandıği iddia edildi. 

Gazetenin ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberde, Fosun’un, ilk önce İngiliz tur operatörü Thomas Cook'u satın almakla ilgilendiği, ancak bu şirketin iflasının ardından, Thomas Cook bünyesindeki İnturist’i satın almak için harekete geçtiği belirtildi. Thomos Cook ile İnturist 2010 yılında birleşmişti.

Rusya Merkez Bankası verilerine göre, bu yılın ilk çeyreğinde Rusya’da en fazla harcama yapan turistler 264 milyon dolar ile Çinliler oldu. İlk altı ayda Rusya’yı ziyaret eden Çinli turist sayısında ise yüzde 17 artış kaydedildi.

Çinli turizm şirketlerinin Rusya’da en fazla işbirliği yaptığı tur operatörlerinin başında İnturist geliyor.


Yorumunuz:


Reklam alan 19 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 20 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Reklam alan 21 ( 260 x 330 boyutlarında reklam alanı )
Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN