ERKAN YAĞCI: "BAYRAM TATİLİNİ YÜKSEK DOLULUKLA GEÇİRECEĞİZ"

ERKAN YAĞCI:

Ramazan Bayramı'nın yurt dışı turizminin de en yüksek olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle başta Antalya olmak üzere, sahil kentlerdeki otellere şimdiden ciddi talep yaşanıyor.

Dünya'da yer alan habere göre; bu yıl 24 - 27 Haziran tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı'nın okulların da kapandığı döneme denk gelmesi nedeniyle iç pazarda, sahil kentlerindeki oteller için şimdiden talep patlaması yaşanıyor. Yabancı turist talebinin de en yüksek olduğu döneme denk gelen Ramazan Bayramı tatili döneminde oda fiyatlarında yüzde 15 - 20 arasında artış gerçekleşti.Bayram dönemi için yoğun talep beklediklerini belirten Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB)Başkanı Erkan Yağcı şöyle dedi: "Yüksek dolulukla geçireceğimizi şimdiden söyleyebiliriz. Bayram dönemi hem haziran ayının sonuna, hem de okulların tatile girdiği döneme denk geliyor. Dolayısıyla bu yurt içi misafirimiz için bir fırsat yaratıyor. O dönemde tatil bölgelerimizde ciddi bir doluluk öngörüyoruz. Bayram döneminde her sene yaşadığımız gibi yüzde 100 doluluk tahmin ediyoruz. Bazı otellerde sanatçılı organizasyonlar var ama bayram dönemleri son 6 - 7 sezona baktığımızda hep yüksek sezona denk geliyor"Fiyat konusunda genele bakıldığında Türkiye'nin turizm gelirinde geçen seneye göre hala ekside olduğuna dikkat çeken Erkan Yağcı, Ege'den Akdeniz'e sahil bölgelerinde her kesime hitap eden tesisler bulunduğunu, fiyatların ürüne, destinasyona ve otele göre değiştiğini açıkladı.  

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!