Fahiş hesap çıkaran restorana yeni suçlamalar: 'Balık tabağı turist tuzağı'

Fahiş hesap çıkaran restorana yeni suçlamalar: 'Balık tabağı turist tuzağı'

İtalya'nın başkenti Roma'da iki turiste 80 Euro'su bahşiş olmak üzere yaklaşık 430 Euro (yaklaşık 2700 TL) hesap çıkardığı için tepkilerin hedefi olan restoran hakkında yeni şikayetler de ortaya çıkmaya başladı.

Roma'nın merkezinde Vatikan yakınlarında, Sant'Angelo Kalesi'nin hemen karşı kıyısında bulunan restoran hakkında internetteki seyahat ve restoran değerlendirme sitesi TripAdvisor'da arka arkaya benzer yorumlar yazılmaya başlandı.Bu yorumlara göre geçen hafta annesiyle bu restorana giden bir turist, bir balık tabağı ve bir biftek için 450 Euro hesapla karşılaştı. Bir başka vakada da 2 pizza, su ve kahve için 350 Euro hesap geldi.Haber sitesi The Local'a konuşan Hong Kong'lu bir çift de geçen Ağustos'ta bir tabak makarna, bir fırında balık ve su için 605 euro hesap ödemeye zorlandıklarını anlattı.Antico Caffe di Marte isimli kafe - restoranda iki Japon turistin Eylül başında iki tabak deniz ürünlü makarna ve su için 349.80 Euro hesap ve ek 80 Euro bahşişle karşılaştıkları iddia ediliyordu. Restoran idaresi ise "Bizde fiyatlar şeffaftır. Makarnalarımız maksimum 16 Euro, bu hesap için taze balık yemiş olmalılar" diyordu.Antico Caffe di Marte hakkında bu şikayetleri yapanların büyük kısmı, özellikle balık tabağının turistleri tuzağa düşürmek için hazırlanmış olduğunu öne sürüyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!