FED, kararını açıkladı

FED, kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, faiz kararını açıkladı. Gerçekleştirdiği yılın son toplantısında Fed, faizleri 0.25 puan artırma kararı aldı.

 
Faiz artışıyla birlikte ABD'de faizler 0-0.25 aralığından, 0.25-0.5 aralığına yükseldi. Fed'den yapılan açıklamada faiz artırım kararının oy birliği ile alındığı ifade edildi.

BAŞBAKAN'DAN FED YORUMU GELDİ

Hürriyet'ten Yüksel Göçmez'in haberine göre, Brüksel'e gitmeden önce Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, Fed'in kararını şu sözlerle yorumladı:

"0.25 baz puanlık artış beklenen bir gelişmeydi. Piyasaların da normal karşıladığı bir artırış. Merkez Bankası Başkanımız Erdem Başçı ile de konuştuk. Şimdiye kadarki tepkiler itibariyle bizim piyasamızı derinden etkilen bir durum yok. Fed'in kararıyla ilgili olabilecek senaryoları daha önce belirlemiştik. Merkez Bankamızın eylem planı dahilinde devam edilecek."

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Fed kararının açıklanmasının ardından Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamada bulundu. Şimşek, "Fed beklentiler doğrultusunda faiz artırarak şimdilik piyasaları rahatlattı gibi" yorumunda yaptı.

DOLAR DÜŞTÜ

Vatan'da yer alan bilgiye göre ise, bu kararla birlikte dolar, TL karşısında sert bir düşüş sergiledi. USD/TL kuru 2.96 seviyelerinden, 2.91 seviyelerine kadar geriledi. 

ALTIN KARARSIZ

EUR/USD 1.09 seviyelerinde seyrederken altının onsu ise şimdilik kararsız bir tutum sergiliyor. Ons saat 22:10 itibariyle 1.073'ten alıcı buluyor. Piyasaların kısa ve orta vadede FED'in kararına vereceği tepki ise merak ediliyor.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!