Firuz Bağlıkaya: "Daha sıkı çalışacağımız bir döneme giriyoruz"

Firuz Bağlıkaya: "Daha sıkı çalışacağımız bir döneme giriyoruz"

Firuz Bağlıkaya:

07 Aralık 2019 Cumartesi

İzmir'de düzenlenen Travel Turkey Fuarı’nda basın mensupları ile bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, genel kurul süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Birkaç kişi girişimleri dışında genel kurulun sakin ve hoşgörülü bir ortamda gerçekleştiğini belirten Bağlıkaya, "Onlarla birlikte hareket edenin kazanma şansı yok. Çünkü onların derdi seçmek veya seçilmek değil. Onlar olmasaydı kongremiz daha nezih bir atmosferde gerçekleşebilirdi” dedi.

Başkan Bağlıkaya, kongrenin ulaşım ve konaklama masraflarının TÜRSAB tarafından karşılanmasıyla ilgili olarak ise “Kongre iradesinin üzerinde yasa var. Yasa müsaade ederse yapılabilir. Ancak ben hiçbir meslektaşımın bedava seyahat ettiği için bir adaya oy vereceğini düşünmüyorum. Bu acentaları küçümsemektir. Bu yanılgıya düşülmemesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Genel kurul sürecinin tamamlandığını belirten Bağlıkaya, “Önümüzde 3 yıl var, fakat rahat bir döneme girmiyoruz. Hatta daha sıkı çalışacağımız bir döneme giriyoruz. Yasa, TÜRSAB Rota, yol güzergâh belgesi Turquality, rehber sorunu ve tüketici mahkemeleriyle ilgili bir sürü yapmamız gereken iş var” dedi.

TÜRSAB’ın yeni yasasına ilişkin açıklamalarda bulunan Bağlıkaya "Önemli olan ne zaman çıktığı değil, üzerinde mutabık kaldığımız yasanın çıkması. Çünkü sektörün bu yasaya ihtiyacı var” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un genel kurul sonrası kendisini tebrik edip etmediğine ilişkin soruya ise “Henüz mazbatamızı almadık. Mazbatamızı aldığımızda tebrik edecektir” şeklinde yanıtladı.

Bakan Mehmet Ersoy’un Genel Kurul’a neden katılmadığına ilişkin soruyu da “Bu sorunun muhatabı ben değilim. Sayın Bakanımız da bu birliğin bir üyesi. Biz davetimizi yaptık. Neden gelmediği konusunda fikir yürütmek istemiyorum" diye konuştu.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN