Havacılık

Tümü

Fraport TAV Antalya Havalimanı, deprem bölgesine köy kuracak

Fraport TAV Antalya Havalimanı, deprem bölgesine köy kuracak

Fraport TAV Antalya Havalimanı, yurtiçinden de yurtdışından gelen sporcuların yüksek katılımı ile bu yıl 18.si düzenlenen Uluslararası Runtalya Maratonu’na desteğini bu yıl da sürdürdü.

Antalya ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayan etkinlikte, standart yarış mesafelerinin yanısıra bu seneye özel olarak, depremzedelere destek olmak amacıyla “1 Adım 1 Hayat” sloganı ile 2 km’lik destek koşusu da maratona dahil edildi.

DÜNYADA YAŞANMIŞ EN BÜYÜK FELAKET!
Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, yüzyılın en büyük felaketi nedeniyle büyük bir üzüntü içinde olduklarını belirtirken, “Çok kısa bir zaman önce, sadece Türkiye’nin değil son yüzyılın dünyada yaşanmış en büyük felaketlerinden birisini yaşadık. 11 tane ilimiz bu depremden kötü bir şekilde etkilendi. Bu güzel topraklar üzerinde yaşayan 10 binlerce insanımızı kaybettik. Öncelikle hepimizin başı sağolsun, vefat edenlerin mekanları cennet olsun. Biz özellikle Antalya Bölgesi olarak ilk günlerde şunu gözlemledik. Hakikatten Antalya’nın tüm değerli kurumları, Valiliğimizden, Belediyelerimize, STK’lardan, Odalarımıza, özel sektör kısacası herkes bir çaba içerisinde yaralarımızı sarmak ve depremzedelerimize destek vermek için elinden geleni yaptı” dedi.

Antalya’nın maratona büyük bir destek verdiğini de söyleyen Deniz Varol, “Tabi Antalya’da bir takım organizasyonlar her yıl yapılıyor. Runtalya Maratonu’nun da bu yıl 18.si düzenleniyor. Bizde dedik ki, yaralarımız sarmak çabaları içerisinde bu maratonu da kullanalım. Normal parkurlar yanında ilave 2 km. lik bir destek koşusu parkuru yarattık. Bir adım, bir hayat sloganı ile başlattık. Sağolsunlar Bakanımız, İl Valimiz, STK’larımız, odalarımız bizleri yalnız bırakmadılar, destek verdiler. Burada tek bir amaç için bulunduk. Tüm dünyayı saran büyük felaketin yaralarını bir nebze olsun sarmak için bir araya geldik. Bende ailem ile birlikte 2 km.lik destek koşusunda yer aldım. Ama şunu da gördüm ki, biz Türk insanı hakikaten dara düştüğümüzde birbirimize destek vermek üzere elimizden geleni yapıyoruz. Tarihinin en yoğun Maratonu gerçekleşti. Son 18 yılın en çok katılımcısı bu yıl sağlandı. Ben elbirliği ile bu destek yarışları ile organizasyonlar ile yaraların biraz da olsa sarılacağına inanıyorum.”dedi

KONTEYNIR KÖYÜ KURUYORUZ!
Biz Fraport TAV Antalya Havalimanı olarak depremin ilk gününden itibaren yoğun bir destek sağlamak amacıyla gayret gösterdiklerini dile getiren Deniz Varol, “Deprem bölgelerine erzak gönderdik, oralardan buraya  insanlarımızı getirdik. Ve en son olarak da yaklaşık 200 konteynırdan oluşan bir Konteynır köyü kurmak için bir karar aldık. Çalışmalarımızı buna yoğunlaştırdık. Dolayısı ile biz ilk günden, bugüne kadar tüm imkanlarımızı seferber ederek, bölgeye destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Runtalya Maratonu da bunun sadece bir parçasıydı. Bu desteğimizi sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.