Galatasaray'da otel tartışması, 5 milyon doları talep etti

Galatasaray'da otel tartışması, 5 milyon doları talep etti

Galatasaray Divan Kurulu’nda konuşan eski başkan Dursun Özbek’in otel hakkındaki açıklamalarına Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz cevap verdi.

Mecidiyeköy’de inşaatı süren otel projesiyle ilgili konuşan Dursun Özbek, “Şahsi kefaletle 20 milyon Dolar kredi aldım. Bu çerçevede otelin kabası bitti, cephesi kapandı. Başkan burayı teknokent yapmak istiyor. Tamam yapalım ama 20 aydır çivi çakılmıyor. Oradan geçerken yüzümü çeviriyorum. Burada oluşmuş bir kredisi var, şahsi kefaletim hala duruyor. Sesimi çıkarmıyorum. Yeter ki bu proje hayata geçsin” dedi.

Otel hakkındaki eleştirilere cevap veren Başkan Mustafa Cengiz, “Otelin önünden geçerken başımı çeviriyorum, utanıyorum diyor. Ben de öyleyim. Başımı çeviriyorum. Başkan yardımcısıyken bu projeyi yapmak istedi, ‘2 yılda bitireceğim, yılda 5 milyon Dolar net gelir garanti ediyorum’ dedi ve ben de alkışladım” ifadelerini kullandı. Bu sırada Dursun Özbek’in kendisine cevap vermek istediğini gören Cengiz, “Ben seni peygamber sabrı ile dinledim. Daha neler var. Kendisinin verdiği kefaleti biz zaten veriyoruz. Otel için verdiği kefalet şu anda yok ve yapılandırma da eridi. Bütün yük spor kulübünün üzerinde. Taahhüt ettiği yıllık 5 milyon Dolar net geliri Dursun Özbek’ten bir taraftar olarak talep ediyorum. Bize bu vaadi taahhüt etti, bize söz verdi” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!