Gazi Murat Şen: “Çin, Hindistan ve Japonya’da yapılacak tanıtımla ziyaretçi sayısı artabilir”

Gazi Murat Şen: “Çin, Hindistan ve Japonya’da yapılacak tanıtımla ziyaretçi sayısı artabilir”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, kasım ayında Pamukkale’ye gelen ziyaretçi sayısının yaklaşık 139 bin 500 kişi olduğunu kaydederek, 2019’un 11 ayında ise 2 milyon 500 bin kişinin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştıklarını ifade etti.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve her yıl ziyaretçi sayısı artarak devam eden Denizli'deki beyaz cennet Pamukkale’de ziyaretçi sayıları özellikle turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Ziyaretçi sayıları ile ilgili İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Şen, dünyanın tanıdığı Pamukkale’de ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığını kaydetti. Beyaz cennetin her yıl daha fazla turist tarafından ziyaret edildiğini vurgulayan Başkan Şen, Türkiye'ye uçakla 6 saat uzaklıktaki Çin, Hindistan, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde daha yoğun yapılacak reklamlarla ziyaretçi sayısının arttırılabileceğini dile getirdi. 

Başkan Şen, “Kasım ayında Pamukkale’ye ziyaret sayıları yine yüz güldürdü. Baktığımız zaman 139 bin 500 kişinin Pamukkale’yi ziyaret ettiğini görüyoruz. Geçen yıl bu rakam 99 bin civarındaydı. Neredeyse yüzde 40’lık bir artış yakalanmış. Pamukkale bölgesi için de ülkemiz turizmi için de oldukça sevindirici. Geçen yıla baktığımız zaman da yaklaşık 2 milyon 150 kişinin ziyaret ettiği Pamukkale’yi Kasım ayı sonu itibariyle 2 milyon 500 bin kişinin üzerinde ziyaretçi ağırladık. Bu da Pamukkale için bu yılsonu itibariyle yaklaşık 2 milyon 700 bin rakamlarına ulaşılacağını gösteriyor. Biz umuyoruz ki gelecek yıl 3 milyonu rahatlıkla geçeceğiz. Hedefimizi de 3 milyon 500 bin olarak bu yıldan ilan ediyoruz” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!