STK

Tümü

GETOB, hizmet kalitesini yukarıya taşımak için 11 mesleki kurs açtı

GETOB, hizmet kalitesini yukarıya taşımak için 11 mesleki kurs açtı

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) açtığı mesleki eğitim kursları ile dikkat çekiyor.

Eğitim kursları hakkında bir açıklama yapan GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Deliveli, “kuruluş tüzüğümüzde yer aldığı üzere sektörümüz için ihtiyaç hissedilen alanlarda mesleki kurslar açmayı görev edinmiş durumdayız” dedi.

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak farklı konularda mesleki kurslar açmaktayız” diyen Deliveli, “2022 turizm sezonunun hazırlıklarına başladığımız Mart ayından günümüze kadarki beş aylık sürede farklı konularda toplam 11 mesleki kurs açtık. Üyelerimizden ve sektörümüz ilgililerinden gelecek talepler doğrulusunda da açmaya devam edeceğiz. Bu kurslar sonucunda 300’den fazla çalışanımız tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca kabul edilen Bakanlık onaylı sertifikalarını almaktadırlar.  Bazı sertifikalar uluslararası düzeyde kabul görmektedir” şeklinde konuştu.

GETOB Başkanı, açıklamalarına şöyle devam etti: “Gerek uluslararası ve gerekse ulusal düzeydeki turizm destinasyonlarıyla rekabet içerisinde olduğumuz bilinen bir gerçek. Biz bu rekabette hizmet kalitesiyle ön plana çıkmak istiyoruz. Kaliteyi de eğitimli personellerle yakalayabiliriz. Bu nedenle eğitim konusunda GETOB olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışmaktayız. Sektörümüzü ilgilendiren konular esas olmak üzere ‘kurs açılmasını istiyoruz’ şeklinde GETOB’a talepte bulunulursa değerlendirmeye alıp gereğini yerine getiririz.”