Hakan Ateş: “Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım”

Hakan Ateş: “Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım”

Hakan Ateş: “Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım”

28 Kasım 2019 Perşembe

AKTOB’un Antalya’da organize ettiği Resort Turizm Kongresi’nde konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, ekonomik gelişmeleri ve turizme yansımasını anlattı.

Türkiye’nin turist sayısında dünyada 6. ancak gelir anlamında geri kaldığını belirten Hakan Ateş, açıklamalarına şöyle devam etti: “Türkiye çok iyi bir ürün pazarlıyor ve daha iyi bir geliri hak ediyor. Türkiye hak ettiği yerde değil. İlk 5 ülkeyi değerlendirdiğimiz zaman insan kaynakları konusunda çalışmalar yapmalıyız. Turizm bu kadar önemli bir sektörse gençlerimizi bu alana yönlendirmeliyiz. Bilgi teknolojileri alt yapısında yapmamız gerekenler var. Fiyat konusunda üstünüz. Havayolu şirketleri konusunda üstteyiz. İş seyahati konusunda gerideyiz. Eksik olan noktalarda kendimizi geliştirirsek turizmimize yüksek fiyatlarla pazarlayabiliriz. Turizmi verilen krediler 20 milyar doların üstüne çıkmıştı ancak bu sene 17 milyar dolardayız. Bunun da yüzde 17’sini biz sağlıyoruz. Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım. Marka olarak pazarlayabileceğimiz markalarımızın olması lazım. Destinasyonları satmalıyız.”Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN