Hakan Ateş: “Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım”

Hakan Ateş: “Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım”

AKTOB’un Antalya’da organize ettiği Resort Turizm Kongresi’nde konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, ekonomik gelişmeleri ve turizme yansımasını anlattı.

Türkiye’nin turist sayısında dünyada 6. ancak gelir anlamında geri kaldığını belirten Hakan Ateş, açıklamalarına şöyle devam etti: “Türkiye çok iyi bir ürün pazarlıyor ve daha iyi bir geliri hak ediyor. Türkiye hak ettiği yerde değil. İlk 5 ülkeyi değerlendirdiğimiz zaman insan kaynakları konusunda çalışmalar yapmalıyız. Turizm bu kadar önemli bir sektörse gençlerimizi bu alana yönlendirmeliyiz. Bilgi teknolojileri alt yapısında yapmamız gerekenler var. Fiyat konusunda üstünüz. Havayolu şirketleri konusunda üstteyiz. İş seyahati konusunda gerideyiz. Eksik olan noktalarda kendimizi geliştirirsek turizmimize yüksek fiyatlarla pazarlayabiliriz. Turizmi verilen krediler 20 milyar doların üstüne çıkmıştı ancak bu sene 17 milyar dolardayız. Bunun da yüzde 17’sini biz sağlıyoruz. Türkiye’nin petrolü turizmdir. Turizmde markalaşmamız lazım. Marka olarak pazarlayabileceğimiz markalarımızın olması lazım. Destinasyonları satmalıyız.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!