Otel

Tümü

Hakan Saatçioğlu: “2022 sezonu, 2019’u aratmayacak!”

Hakan Saatçioğlu: “2022 sezonu, 2019’u aratmayacak!”

2022 sezonu için hazırlıklarına başlayan Türk turizmi, hem misafir sayısında hem de gelir açısından iyi bir sezon bekliyor.

Limak Hotels Genel Koordinatörü Hakan Saatçioğlu 2022 sezonun iyi geçeceğini ve 2019 yılını aratmayacak bir yıl olacağını söyledi. Saatçioğlu, kurun hızlı bir şekilde yükselmesinin ekonomiyi ciddi bir şekilde yoracağını düşündüğünü ancak özellikle yurt dışından gelecek olan gurbetçi vatandaşların bunu çok güzel bir şekilde kullanacağını düşündüğünü ve iç pazarda da hareketlilik beklediklerini söyledi.

Hakan Saaatçioğlu şu görüşlerde bulundu: “Öncelikle pandemiden çıktık. 2019 yılını aramayacak bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorum. 2021 gerçekten çok güzel beklediğimizin üstünde iç pazarda ve yurt dışından da çok ciddi talep gördük. Sadece Avrupa bölgesinde biraz bir aksama oldu ama Ukrayna, Rusya’dan çok ciddi rezervasyon talebi aldık. İç pazarda gayet güzeldi. Hep Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın da çok ciddi bir şekilde akın etti. Maalesef şu andaki kurun bu kadar hızlı bir şekilde yükselmesi tabi ekonomimizi ciddi bir şekilde yoracak gibi düşüyorum ama turizmcinin yüzünü bir şekilde güldüreceğini düşünüyorum.

Özellikle yurt dışından gelecek olan gurbetçi vatandaşlarımızın bunu çok güzel bir şekilde kullanacağını düşünüyorum. Sezonun çok iyi geçeceğini hatta ve hatta iç pazarda da çok ciddi bir şekilde artış olacağını düşünüyorum. Basında görmüş olduğumuz okumuş olduğumuz, bilgiler doğrultusunda birçoğunun hepsinin mevduatının dolar ve euro da olduğunu varsayarak iç pazardaki misafirlerimizin çok fazla etkileneceğini düşünmüyorum. Bu yüzden 2019’u zorlayacak olan bir sezon bekliyor bizi hatta üstüne çıkma şansımız bile olabilir. Hem misafir sayısında hem de gelir açısından iyi bir sezon bizi bekliyor.”


Haber – Hali Öncü