Hindistan’da, 5 farklı şehirde 4 binden fazla acenteye Türkiye’yi tanıttılar

Hindistan’da, 5 farklı şehirde 4 binden fazla acenteye Türkiye’yi tanıttılar

Türkiye tanıtımı için gönüllü turizm elçisi olanTravelshop Turkey, ACE of MICE by Turkish Arlines Turizm fuarının hemen ardından, Hindistan’ın 5 büyük şehrinde, Türkiye’den 20’den fazla turizm firmasıyla birebir görüşmelerde bulunarak Türkiye prezentasyonu gerçekleştirdi.

Etkinliği düzenleyen Travelshop Turkey yetkilisi Murtaza Kalender, konu hakkında verdiği bilgiye göre etkinliğe 5 ayrı şehirde katılım gösterildi ve Hindistan’ın 2 ayrı büyük fuarı olan OTM ve BLTM’de de Türkiye standları kuruldu. Fuarda Türkiye Mumbai Başkonsolosu Tolga Kaya ve Yunanistan Turizm Bakanı ile birçok ülkenin başkonsoloslukları ve büyükelçileri standı ziyaret etti. 
Travelshop Turkey, fuarda kendi firma logosu yerine Turizm Bakanlığı logosu kullanılarak Türkiye’yi temsil etti. 5 ayrı şehirde Türkiye sunumu yapılarak 81 ilin de tanıtımı gerçekleştirildi. Mevcut turizm pastasının genişletilmesi, özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye bölgelerinin düşük sezonlarda da kalkınabilmesi için MICE ve Düğünlere yönelik tanıtımlar gerçekleştirildi.
Murtaza Kalender, beraberinde götürdüğü 20’de fazla Türk firması aracılığıyla ciddi düğün ve MICE grup talepleri aldığını belirtirken tüm katılımcıların mutlu bir şekilde döndüklerinin altını çizdi. Kalender, ayrıca, tanıtım çalışmalarının 81 ile yayılarak ve 12 boyunca değişik kategorilerdeki turizm alanlarının sürdürülebilir olmasına önem verdiklerini belirti.
Bir sonraki etkinliğin dini temalı Holy Lands Workshop ve Fam Tripleri olarak Mart ayında gerçekleştirileceğini belirten Murtaza Kalender, Mayıs ayında da müteakiben Fethiye merkezli Yacht Cruise Wokrshop ve Fam Tripleri düzenleneceğini aktardı. Son olarak Kalender, kendisine desteklerini esirgemeyen, başta Turizm Bakanlığı olmak üzere, Türk Hava Yolları, TÜRSAB, ISTTA ve kendilerine güvenerek iştirak eden 20’den fazla katılımcıya teşekkür ettiklerini ifade etti.
Etkinliğe katılan markalar: Le Meridien Bodrum, Renaissance Polat Istanbul, İsfanbul, Hyatt Regency Istanbul Ataköy, Le Meridien Istanbul, Travellux Cappadocia, Ramada İstanbul Golden Horn, Capadoccia Cave Resort Hotel & SPA, Pullman İstanbul Hotel & Convention Center, Travelshop Turkey, WorkShop TravelShop, ISTTA, Grand Hyatt İstanbul, Sabtour Antalya, Centro WestSide Istanbul & WestSide Arjaan by Rotana Istanbul, Magic Line Productions, The Marmara Pera İstanbul, Climaxtours Turkey, Al-Rashed Travel, Long Beach Resort, Miracle Beach Resort.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!