Hindistan’da, 5 farklı şehirde 4 binden fazla acenteye Türkiye’yi tanıttılar

Hindistan’da, 5 farklı şehirde 4 binden fazla acenteye Türkiye’yi tanıttılar

Hindistan’da, 5 farklı şehirde 4 binden fazla acenteye Türkiye’yi tanıttılar

11 Şubat 2020 Salı

Türkiye tanıtımı için gönüllü turizm elçisi olanTravelshop Turkey, ACE of MICE by Turkish Arlines Turizm fuarının hemen ardından, Hindistan’ın 5 büyük şehrinde, Türkiye’den 20’den fazla turizm firmasıyla birebir görüşmelerde bulunarak Türkiye prezentasyonu gerçekleştirdi.

Etkinliği düzenleyen Travelshop Turkey yetkilisi Murtaza Kalender, konu hakkında verdiği bilgiye göre etkinliğe 5 ayrı şehirde katılım gösterildi ve Hindistan’ın 2 ayrı büyük fuarı olan OTM ve BLTM’de de Türkiye standları kuruldu. Fuarda Türkiye Mumbai Başkonsolosu Tolga Kaya ve Yunanistan Turizm Bakanı ile birçok ülkenin başkonsoloslukları ve büyükelçileri standı ziyaret etti. 

Travelshop Turkey, fuarda kendi firma logosu yerine Turizm Bakanlığı logosu kullanılarak Türkiye’yi temsil etti. 5 ayrı şehirde Türkiye sunumu yapılarak 81 ilin de tanıtımı gerçekleştirildi. Mevcut turizm pastasının genişletilmesi, özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye bölgelerinin düşük sezonlarda da kalkınabilmesi için MICE ve Düğünlere yönelik tanıtımlar gerçekleştirildi.

Murtaza Kalender, beraberinde götürdüğü 20’de fazla Türk firması aracılığıyla ciddi düğün ve MICE grup talepleri aldığını belirtirken tüm katılımcıların mutlu bir şekilde döndüklerinin altını çizdi. Kalender, ayrıca, tanıtım çalışmalarının 81 ile yayılarak ve 12 boyunca değişik kategorilerdeki turizm alanlarının sürdürülebilir olmasına önem verdiklerini belirti.

Bir sonraki etkinliğin dini temalı Holy Lands Workshop ve Fam Tripleri olarak Mart ayında gerçekleştirileceğini belirten Murtaza Kalender, Mayıs ayında da müteakiben Fethiye merkezli Yacht Cruise Wokrshop ve Fam Tripleri düzenleneceğini aktardı. Son olarak Kalender, kendisine desteklerini esirgemeyen, başta Turizm Bakanlığı olmak üzere, Türk Hava Yolları, TÜRSAB, ISTTA ve kendilerine güvenerek iştirak eden 20’den fazla katılımcıya teşekkür ettiklerini ifade etti.

Etkinliğe katılan markalar: Le Meridien Bodrum, Renaissance Polat Istanbul, İsfanbul, Hyatt Regency Istanbul Ataköy, Le Meridien Istanbul, Travellux Cappadocia, Ramada İstanbul Golden Horn, Capadoccia Cave Resort Hotel & SPA, Pullman İstanbul Hotel & Convention Center, Travelshop Turkey, WorkShop TravelShop, ISTTA, Grand Hyatt İstanbul, Sabtour Antalya, Centro WestSide Istanbul & WestSide Arjaan by Rotana Istanbul, Magic Line Productions, The Marmara Pera İstanbul, Climaxtours Turkey, Al-Rashed Travel, Long Beach Resort, Miracle Beach Resort.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN