Dünya

Hollanda Turizm Fuarı iptal edildi

Hollanda Turizm Fuarı iptal edildi

Hollanda’nın Utrecht şehrinde 12-16 Ocak 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenmesi planlanan Vakantiebeurs Turizm Fuarı iptal edildi. Vakantiebeurs'ün 11-15 Ocak 2023 tarihlerine ertelendiği belirtildi.

Etkinliğin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için alınması gereken bütün önlemleri almasına rağmen fuar yönetimi, fuarı iptal etme kararı aldı.

Vakantiebeurs'den bir gün önce geleneksel olarak düzenlenen seyahat endüstrisi için işletmeler arası etkinlik olan Seyahat Kongresi ise çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Royal Dutch Jaarbeurs CEO'su Albert Arp: “Vakantiebeurs, halka açık bir etkinliktir. Bu fuar kaygısız bir etkinlik olmalıdır. Ancak artan enfeksiyonlarla öyle olacak gibi görünmüyor” dedi.

Vakantiebeurs'den Thecla Amoureus ise “Seyahat endüstrisi zor bir havada. Dünya çapında COVID-19 çevresindeki kötüleşen durum nedeniyle, rezervasyon sayısı yeniden keskin bir şekilde düşüyor ve daha az seyahat hareketi olacak. Tam da bu süre zarfında seyahat endüstrisi ile birlikte harika bir etkinlik düzenlemek istedik. Katılımcılardan büyük ilgisi vardı. Şimdi Ocak 2023'e odaklayacağız” diye konuştu.