HOLLANDA’DA TÜRKİYE SATIŞLARI PATLADI AMA UÇAK YOK

HOLLANDA’DA TÜRKİYE SATIŞLARI PATLADI AMA UÇAK YOK

Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Atılay Uslu, Hollanda pazarındaki son gelişmeleri anlattı. Hollanda’da son 4 haftada pozitif gelişmeler olduğunu belirten Uslu: “Satışları artışa geçti ancak uçak bulamıyoruz” dedi.

Hollanda ve Türkiye arasında 405 yıllık bir dostluğun bulunduğunu söyleyen Atılay Uslu, “11 Mart tarihinde bu dostluk darbe aldı. Türkiye ve Hollanda arasındaki siyasi gerilim ile günlük pax sayımız 1200’den 300 pax’a kadar düştü. Bu noktada ne yapabiliriz diye düşündük ve Türkiye’nin güzellik gücünü kullanmak istedik. Hollanda’dan gelen misafirlerimizi Kapadokya ve Aspendos’a getirdik” dedi.

“Yüzde 30 artıdayız”
2017 yılında Hollanda pazarında 2016 rakamlarına göre yüzde 25, 2015 yılına göre ise yüzde 50 düşüş bulunduğunu söyleyen Uslu, “Ancak Corendon olarak Hollanda pazarında son 4 haftada yüzde 30 artıdayız” dedi.

Türkiye’de güvende hissediyorlar
Hollanda’da dünyanın en önemli araştırma şirketlerinden GfK’ya yaptırdıkları araştırma hakkında da bilgi veren Uslu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Hollandalı tatilcileri kapsayan araştırmada tatilcilere 6 soru yöneltildi. Araştırmaya göre Hollandalı tatilciler Türkiye’deki tatillerinden 8.5 puanla memnun kaldığını belirtiyor. Turistlerin yüzde 96’sı Türkiye’de güvende olduklarını hissetmiş. Turistlerin yüzde 89’u da tatil için yeniden Türkiye’ye geleceğini söylemiş. Ayrıca Hollandalı turistler kaldıkları otel ve otellerdeki servise de 8.4 puan verdi.”

“Uçak bulamıyoruz”
Araştırma sonuçları sonrasında Hollanda pazarındaki son durumu ve 2018 öngörüsünü de açıklayan Atılay Uslu, “Hollanda’da son 4 haftada Türkiye adına pozitif bir trend var. Satışlar böyle devam ederse 30 Haziran’da yok satacağız. Yatak konusunda sıkıntı yok ancak uçak konusunda sıkıntılar yaşayacağız. Şu an günlük 1200 pax’a ulaştık. Belçika pazarını da eklersek Türkiye’ye günlük 1600 pax’a çıkıyoruz. Ancak uçak bulamıyoruz. Bulduklarımız ise yeterli değil. Uçak bulsak Hollanda pazarında artıya geçebilirdik. Fiyatlarımıza son 2 haftada 200 euro zam yaptık. Buna rağmen talepte bir düşüş yaşamadık. Şu an Yunanistan ile aynı rakamlarda satıyoruz. 2 hafta önce uçak iptalleri yaparken şimdi ise uçak bulamıyoruz. Türkiye, Avrupa için var olmaya devam edecektir. Eğer satışlardaki son 4 haftadaki pozitif durum devam ederse yani politik bir gerginlik olmazsa ve uçak sorununu aşabilirsek yüzde 100 artış yamalayabiliriz. Bu olumlu hava ile 5 uçağımızı Türkiye’ye yönelttik ama yine de yeterli gelmiyor.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!