İLKER AYCI: "ŞİRKETİNİ SATMAK İSTEYEN THY'NİN KAPISINI ÇALIYOR"

İLKER AYCI:

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Dünyada bizimle beraber havayolu kurmak isteyen veya havayolunu bize satmak isteyen şirketler var." dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,15 Temmuz'daki menfur darbe girişiminde ülke olarak gösterilen birlik ve beraberliğin, son dönemde terörle mücadelede kaydedilen başarının ekonomi ve dış ilişkilere de olumlu yansımaları olduğunu ifade etti. Havacılık sektörünün de buna hemen olumlu reaksiyon verdiğini belirten Aycı, "Rusya ile ilişkiler iyileştiği andan itibaren Rus turistler çok güçlü bir şekilde geri döndü. Avrupa'dan gelen turist sayısında artış başladı. Uzakdoğu'da hareketlenme görüyoruz. Doluluk oranları yeniden artıyor. Afrika'daki doluluk oranlarımız da çok iyi. Afrika'da bir numarayız" şeklinde konuştu. FIRSATLARI İNCELİYORUZ Aycı, THY'ye dışarıdan talepler olduğunu belirterek "Dünyada bizimle beraber havayolu kurmak isteyen veya havayolunu bize satmak isteyen şirketler var. Biz de bunları takip ediyoruz. Bu fırsatları inceliyoruz. Aycı, İtalyan Alitalia ile ilgili kendilerine dolaylı haberler ulaştığını aktararak, "Stratejik hedef ve planlarımız içinde yeri olan bir şirket olduğunda tabii ki inceleriz. Ama Alitalia şu an bizim ana hedef, plan ve stratejilerimiz içinde olan bir şirket değil" ifadelerini kullandı. SON ÇEYREKTE SİLİP SÜPÜRDÜKAycı, THY'nin büyümesinin Türkiye ekonomisinde de olumlu gelişmeleri tetikleyeceğini söyledi. Geçen yıl son çeyrekte 386 milyon dolar kazanarak yıl içinde oluşan zararı silip süpürdüklerini belirten Aycı, "Bu yıla da güçlü girdik. Bu, hiçbir kırılganlık olmadığı anlamına gelmesin. Elbette güven ve istikrar ortamının sürmesi çok kritik" açıklamasında bulundu.  Haberin devamını okumak için tıklayınız

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!