İlker Aycı: “THY olarak kriz döneminde turizmcimizi yalnız bırakmadık”

İlker Aycı: “THY olarak kriz döneminde turizmcimizi yalnız bırakmadık”

İlker Aycı: “THY olarak kriz döneminde turizmcimizi yalnız bırakmadık”

28 Kasım 2019 Perşembe

AKTOB’un Antalya’da organize ettiği Resort Turizm Kongresi’nde konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “THY olarak kriz döneminde Türkiye, Antalya ve turizmcimizi yalnız bırakmadık” dedi.

İlker Aycı şöyle konuştu: “Almanlarla birlikte omuz omuza verdik ve beraber bir motto inşaa ettik: ‘Daima Türkiye pazarına güven’ dedik. Uçak firmaları Mısır turizmine katkıda bulunmaya çalışırlarken biz kriz döneminde kapasite artırdık. Yüzde 56’ya çıkardık pazar payımızı. Türkiye, Antalya ve turizmcimizi yalnız bırakmadık ve şu anda rekorlar kırıyoruz.

Geçen sene yarım milyonun üzerindeki kapasiteyi SunExpress ekledi. 4 önemli merkezi destekledik. 70’in üzerindeki frekansın 60’ı Antalya oldu. Nitelikli ziyaretçileri Türkiye’ye taşıma gayretinde olduk. Golf turizmine özellikle destek vermeye çalıştık. İngiltere, Almanya ve Fransa pazarlarında golf turizmine yönelik çalışmalar yaptık. 2016 krizinde ülkemizi daha fazla destekledik. Geçen sene 24 uçağımızın yerde olmasına neden olan max krizi yaşadık. Dünyada 700 uçak yerde. Buna rağmen ilave kapasite yarattık. Bu yıl max krizi çözülmedi. Uçaklar yerde. Ancak biz yine frekans sayımızı 105’e çıkartıyoruz. İlave koltuk sayımızı 2 milyona doğru çıkarıyoruz.

Turizm bu ülkenin olmazsa olması. Asya’da Çin’de büyümek istiyoruz. Güçlü bir şekilde var olmak istiyoruz. Japon turistlerin yeniden geri dönüşüne tanıklık ediyoruz. ABD’deki hatlarımıza da yeni hatlar ekliyoruz” dedi.Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN