İngiliz basınından şok haber

İngiliz basınından şok haber

İngiliz Express Gazetesi, İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın Akdeniz ülkelerine seyahat edecek olan vatandaşlarına IŞİD terör örgütünün saldırılar planlamakta olduğunu belirterek uyarıda bulunduğunu yazdı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada her sene yaklaşık 2.5 milyon Britanyalı turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin en tehlikeli bölgeler arasında olduğu vurgulandı. IŞİD'in bu bölgeden turist kaçırmasının çok kolay olacağı belirtildi. Gazetede yer alan haberde; "Böyle bir yol izlemelerinin nedeni ise batılıları etkileşim altına alıp dikkat çekmek ve ideolojilerini olabildiğince yaymak" olduğu belirtildi.

Birleşik Krallık yetkilisi Raffaello Pantucci, "Özellikle bu aylarda Türkiye'de müthiş bir ziyaretçi akımı var ve bu karmaşa içinde bir turistin kaçırılması çok basit olacaktır. Bir İngiliz vatandaşı öldürüldüğü zaman İngiliz basını bunu yazacak ve bütün dünyada yankı uyandıracak. Teröristlerin istediği işte tam da bu olduğu için hedeflerinde Türkiye'de tatil yapan bir İngiliz olacaktır" dedi.

Express.co.uk'de yer alan bilgilere göre tehlike barındıran Ankara, İstanbul ve Suriye sınırında yer alan bölgelere özellikle gidilmemesi gerektiği belirtilirken; turistlerin Kıbrıs veya Yunanistan gibi daha güvenli tatil yerlerine yönelmeleri tavsiye ediliyor.

Haberde bir tatilcinin açıklamalarına da yer verildi: "Biz Türkiye'de çok güzel bir tatil geçirdik. Genellikle resort bir otelin içindeydik. Aklımızda hiç kötü şeyler yoktu; çünkü seyahat acentası bahsetmedi. Böyle kötü bir durum olduğunu bilseydim asla gitmezdim."

İngiliz gazetenin haberinde IŞİD dışında DHKPC terör örgütünün de zaman zaman umulmadık yerlerde saldırılar düzenlediği ve masum insanları öldürdüğü kaydedilirken Örneğin Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan olaylar örnek olarak gösterildi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!