Dünya

İngiliz politikaları, turizme engel oluyor!

İngiliz politikaları, turizme engel oluyor!

İngiliz milletvekilleri, hükümet politikalarının İngiltere'nin turist çekme kabiliyetini kolaylaştırmak yerine engellediği konusunda uyardı.

Travel Weekly’nin haberine göre, komitenin bugün yayınlanan raporunda, milletvekillerinin gözüne çarpan detay, hükümet politikalarının turizm endüstrisinin işini kolaylaştırmadığı, aksine daha da zorlaştırdığı gerçeği olduğunu açıklayan milletvekilleri, giderek artan rekabet ortamında, “İngiltere sadece ziyaret etmek için çekici bir yer olmayı göze alamaz, aynı zamanda insanların buraya gelmesini de kolaylaştırmalıdır” sözleriyle hükümete çağrıda bulundu.

“Genel olarak, hükümetin gelen turizm endüstrisinin değerini tanımada başarısız olduğuna inanıyoruz. Öyle olsaydı, pazarlama harcamalarını azaltmaz ve insanların ziyaret etmesini zorlaştırır ve harcama olasılığını azaltırdı” diyen milletvekilleri, pandeminin seyahat ve turizm sektöründeki etkisinin büyük ölçüde kırılmasına rağmen İngiltere hükümetinin ülkedeki turizm potansiyelini yeteri ölçüde görmediği düşüncesindeler.