İngiliz turistler için son tarih 17 Kasım

İngiliz turistler için son tarih 17 Kasım

İngiltere, Mısır'ın Şarm El Şeyh kenti ile karşılıklı uçuşları askıya alma kararının ardından, mahsur kalan İngiliz turistlerin tümünün Salı gününe kadar tahliye edilmiş olacağını açıkladı.

 Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, uçuşların askıya alınması sonrası hükümetin yardımına rağmen Salı gününe kadar bölgeden ayrılmak istemeyen İngiliz vatandaşlarının karşılaşacakları risklerin sorumluluğunun kendilerine ait olduğu hususunda uyarıda bulunuldu.YETERLİ KAPASİTE VAR Açıklamada, İngiltere'nin denetimindeki son tahliye uçuşlarının 17 Kasım'da gerçekleşeceği belirtilerek, bu tarihin ardından bölgede kalan ve İngiliz turistlerin ülkelerine dönmek için alternatif düzenlemeler yapmalarının gerekeceği vurgulandı. Açıklamada, 6 Kasım'da başlatılan tahliye uçuşlarıyla bölgede mahsur kalan 13 bin kişinin şimdiye kadar ülkeye geri getirildiği kaydedilirken, bölgedeki tüm İngilizlerin salı günü bitimine kadar ülkelerine geri getirilebilmesi için havayollarının yeterli kapasitesi bulunduğu hatırlatıldı. 'SORUMLULUK KENDİLERİNE AİT' Bakanlık açıklamasında, "Bölgede kalmayı tercih edenlere, bölgede karşılaşacakları risklerin sorumluluklarının kendilerine ait olduğunu bildiriyoruz" denildi. İngiliz hükümeti, Mısır'da düşen Şarm El Şeyh ve St. Petersburg seferini yapan Rus yolcu uçağının bomba nedeniyle düşmüş olabileceğini bildirmiş ve güvenlik nedeniyle Şarm El Şeyh'ten yapılan karşılıklı uçuşları 4-6 Kasım tarihlerinde askıya almıştı. Karar alındığında Şarm El Şeyh'de bini yerleşik, yaklaşık 20 bin İngiliz turist bulunuyordu. 

 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!