STK

Tümü

İngiliz turistler Türkiye'yi çok özledi, turizmciler yoğun bir talep bekliyor

İngiliz turistler Türkiye'yi çok özledi, turizmciler yoğun bir talep bekliyor

Geçen sezon koronavirüse rağmen 3,5 milyon tatilciyi ağırlayan Antalya'da, İngiltere'nin kırmızı liste kararının sevinçle karşılandığı belirtildi. Sezon sonuna yaklaşıldığı bugünlerde gelen haberle, turizm tesislerinde İngilizlere yönelik hazırlıklar başladı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Dernek Başkanı (POYD) Ülkay Atmaca, sezon süresince Antalya'ya gelen turist sayılarının memnun edici seviyede olduğunu söyledi. Geçen yılın en az iki katı rakamlarla sezonu kapatma hedefiyle 2021 yılına başladıklarını belirten Atmaca, “Ağustos ayı itibarıyla 6 milyon turisti geçtik. İngilizler sezon başında gelmiş olsaydı her şey daha farklı olurdu. Eylül ayında da 1 milyon civarı tatilcinin gelmesini bekliyoruz. Aylar sonra İngilizler gelecek. Hem Akdeniz hem de Ege için bu iyi bir fırsat. Hem sezonu hem de kışı iyi geçirmek anlamında" dedi.

İngilizlerin erken rezervasyona önem verdiklerini belirten Atmaca, İngiltere'den gelecek turistlerin ortalama orta yaş üstü olduğunu tahmin ettiklerini ifade etti. Rezervasyon için arandıklarını söyleyen Atmaca, “İngilizler de uzun zamandır Türkiye'ye gelmek istiyordu. İngiliz tüketici Türkiye'yi çok özledi. Yoğun taleple karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. İyi bir ekim ve kış geçireceğimizi düşünüyorum. Sezon kesinlikle uzadı" diye konuştu.