Dünya

İngiltere’de havayolu şirketlerine uçuşları iptal etme çağrısı yapıldı

İngiltere’de havayolu şirketlerine uçuşları iptal etme çağrısı yapıldı

İngiltere hükümeti ve Sivil Havacılık Otoritesi, havayolu şirketlerine geçen ay uçuşlarda meydana gelen kaosu engellemek için gerçekleştiremeyecekleri uçuşları iptal etme çağrısı yaptı.

İngiltere, geçen ay uçuşlarda yaşanan kaosu engellemenin yollarını arıyor. Hükümet ve Sivil Havacılık Otoritesi, gönderdikleri ortak mektupta havayolu şirketlerine yaz döneminde gerçekleştiremeyecekleri uçuşları iptal etme çağrısında bulundu.

Britisyasam.co.uk’in BBC’den aktardığı habere göre, şirketlerden yazın yapacakları uçuşların gerçekleşeceğinden emin olmaları istendi. Gönderilen yazıda erken iptallerin yolcular için son dakika iptallerden daha kolay olacağı belirtildi.

Söz konusu yazı, binlerce yolcunun uçuş iptalleri ve havalimanlarındaki gecikmelerden etkilenmelerinin ardından geldi. Özellikle Paskalya ve geçen ayki okul tatili döneminde yaşanan kaosun ardından British Airways, TUI ve Easyjet özür diledi. Yaşanan sorunda personel eksikliğinin etkili olduğu belirtiliyor. İngiltere’de pandemi döneminde şirketler binlerce kişinin işine son verse de pandemi sonrası dönemde uçuş talepleri artmasına rağmen bu kişilerin yerine yeni eleman alınmadı.