İNGİLTERE'DEKİ İKİ LÜKS TUR OPERATÖRÜ SATILDI

İNGİLTERE'DEKİ İKİ LÜKS TUR OPERATÖRÜ SATILDI

İngiltere merkezli All Leisure Group bünyesinde faaliyet gösteren Discover Egypt ile yine lüks ürünler pazarlayan ITC Travel adlı tur operatörleri satıldı.


Mısır'a dönük lüks ürünler pazarlayan tur operatörü Discover Egypt, Platinum Holidays'e satıldı. Konuyla ilgili olarak All Lleisure Group tarafından yapılan açıklamada, Discovery Egypt'in boşluğunu dolduracak başka markaları bulunduğu ve talebi karşılayabilecekleri ifade edildi. Geçtiğimiz ekim ayında finansal sonuçlarını açıklayan All Leisure Group, Türkiye ve Orta Doğu'daki huzursuzluk nedeniyle talepte sert düşüşler yaşandığını ifade edilmişti.

GELİRLERİ DÜŞMÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde borsadan çıkan All Leisure Group'un gelirlerinde ciddi düşüşler yalanmıştı. 2014 yılında 139 milyon pound gelir elde eden şirketin 2015 gelirleri 127 milyon pounda gerilemişti. 

LÜKS TUR OPERATÖRÜ ITC DE SATILDI

İngiltere'de faaliyet gösteren bir başka lüks tur operatörü ITC Travel da el değiştirdi. ITC Travel'ın, 30 milyon pound karşılığında yatırım şirketi NorthEdge'ye satıldığı ifade edildi. 

1974 yılında Drew Foster tarafından kurulan 42 yıllık tur operatörü, 2014 yılında Paul Pindar tarafından satın alınmıştı. ITC Travel'ın, 2016 yılının ilk 4 aylık döneminde 80 milyon poundluk gelire ulaştığı açıklandı.(Turizmgüncel)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!